Türkiye Bilek Güreşi Şampiyonası Başladı

Toplamda 942 sporcunun katıldığı Türkiye bilek güreşi şampiyonası 31 Mart 04 Nisan tarihlerinde Antalya-Kemer'de yapılıyor

Türkiye Bilek Güreşi Şampiyonası Başladı

"Türkiye Vucüt Geliştirme Fitness Ve Bilek Güreşi Federasyonu Türkiye Şampiyonası Platformu Hazır Gençler Hazır Ve Yarışma başladı. 

Toplamda 942 sporcunun katıldığı Türkiye bilek güreşi şampiyonası 31 Mart 04 Nisan tarihlerinde Antalya-Kemer'de yapılıyor. Şampiyonada dereceye giren sporcular bilek güreşi Türk milli takımına seçilmiş olacaklar. Milli takımıza seçilen sporcular Avrupa ve Dünya şampiyonasında ülkemizi temsil edecektir. Şampiyonaya katılım gösteren başta federasyon başkanımız Sn. Niyazi KURT'a, yönetim kuruluna, antrenörlere, il temsilcilerine, spor kulübü yöneticilerine, sporculara, görevli personellerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Türkiye Vücut Geliştirme Fitness Ve Bilek Güreşi Federasyonu Başkan Vekili Sait Aktağ, 31 Mart 04 Nisan tarihlerinde başlayan Bilek Güreşi Türkiye şampiyonası tüm görkemliyle devam ettiğini açıkladı.

Türkiye'nin 59 ilinden katılımın olduğu yarışmaya toplam 1017 sporcu katılacağını belirten, Akdağ, “Türkiye şampiyonasında derece yapan sporcular milli takıma seçilip Avrupa ve Dünya şampiyonasında Türkiye temsil edecektir. Avrupa şampiyonası Bulgaristan'da Dünya şampiyonası ise Türkiye'de yapılacaktır. Bütün sporcu kardeşlerimize kazasız belasız bir yarışma diliyoruz. Yarışmada şampiyonlukla birlikte en önemli mesele ahlaklı bir insan olmak bizim için en önemli mesele ve erdemdir. “ dedi.

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2018, 11:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER