Türk ve Suriyeli Çocuklarla “Kardeşlik Turnuvası” yapıldı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü ile "ekranla değil akran büyü ve sosyal uyum "projeleri kapsamında Suriyeli Çocuklarlar ile Türk Çocukları arasında "Kardeşlik Turnuvası"  yapıldı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü ile "Ekranla değil akran büyü ve sosyal uyum "projesi kapsamında, Suriyeli çocuklarla Türk çocukları arasında  "kardeşlik turnuvası” düzenlendi. Düzenlenen Turnuvada konuşan  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hasan Bilici, “Aile, çalışma ve sosyal hizmetler bakanlığımızın sosyal uyum projesi çerçevesinde Şanlıurfa aile, çalışma ve sosyal hizmetler il müdürlüğü çocuk haklarımızın organize ettiği programdı. 6-7 ve 8 Mart tarihleri arasında Suriyeli, Türk ve koruma altındaki çocuklarımızın 160 tane çocuğumuzun katıldığı bir program. Bu çerçevede futbol turnuvası düzenlendi bu turnuva neticesinde bugün bizler birinci, ikinci ve üçüncü olan çocuklarımıza ve takımlarına kupa ve madalya taktim ettik. Bu turnuva ile beraber gayemiz Suriyeli ve Türk çocuklarını futbolda, sporda bir araya getirmek ve kardeşliğini birliktelik pekiştirmek ve güçlendirmek. Ben bu turnuva vesilesiyle mili eğitim il müdürlüğüne teşekkür ediyorum etkin bir katılım sağladılar. Bu turnuvada emeği geçen tüm arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Halil'ül Rahman Ortaokulu takımı, Haliliye Endüstri Lisesi bahçesinde düzenlenen final maçında, Şanlıurfa Ortaokulunu 7-5 yenerek şampiyon oldu.

Turnuvada dereceye giren takımlara kupa ve madalya verildi.

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2019, 15:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER