Türk ve Suriyeli 100 Genç Piknik Yaptı

Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı faaliyet gösteren Karaköprü Gençlik Merkezi tarafından düzenlenen “Gel Kardeşim Piknik Yapalım” projesi kapsamında Türk ve Suriyeli 100 genç piknik yaptı.

Türk ve Suriyeli 100 Genç Piknik Yaptı

Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı faaliyet gösteren Karaköprü Gençlik Merkezi tarafından düzenlenen “Gel Kardeşim Piknik Yapalımprojesi kapsamında Türk ve Suriyeli 100 genç piknik yaptı.

İlk olarak Karaköprü Gençlik Merkezinde ağırlanan Suriyeli gençler burada Türk gençlerle birlikte farklı faaliyetlere katılarak zaman geçirdiler. Daha sonra Karaköprü mesire alanına götürülen 70 Türk 30 Suriyeli genç piknik yaparak oyun oynadılar.

“ANLAŞMAK İÇİN DİL BİLMEK GEREKMEDİĞİNİ GÖRDÜK”

Pikniğe katılan Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hakan Keşküş, gençlerin ortak bir faaliyet yapmasının yiyeceklerini bir birleriyle paylaşmasının mutluluk verici bir durum olduğunu söyledi.

Gençlerin sosyal uyum içinde zaman geçirdiğini sözlerine ekleyen Müdür Keşküş, “Türk ve Suriyeli gençlerimiz birbirleriyle harika bir uyum içinde zaman geçiriyor. Onların birbirlerinin dilini bilmeden bu kadar güzel anlaşması mutluluk verici gerçekten anlaşmak için dil bilmek gerekmiyormuş bunu görmüş olduk. Bu proje ile gençlerimizi bir araya getiren Karaköprü Gençlik Merkezi ekibimize çok teşekkür ediyorum. Bu tür faaliyetlerinin devamını diliyorum” dedi.

Gençlerle zaman geçirip sohbet eden İl Müdürü Keşküş, çekilen hatıra fotoğrafı ile piknik alanından ayrıldı.  

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2017, 12:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER