Siverek’li Gol Kralı TFF 2.Lig’de

Geçtiğimiz sezon Siverek Belediyespor’da mücadele eden gol kralı  Vedat Erçin Tff 2 ligin iddialı takımlarından Menemen Belediyespor’la anlaşmaya vararak antrenmanlara çıkmaya başladı.

Siverek’li Gol Kralı TFF 2.Lig’de

Siverek Belediyespor'da attığı 16 golle dikkatleri çeken başarılı golcü Vedat Erçin Teknik direktörlüğünü iki sezondur. Eski Galatasaraylı oyuncu Suat Kaya'nın yaptığı TFF 2.Ligin iddialı takımlarından Menemen Belediyespor'la anlaşmaya vararak takımıyla antrenmanlara çıkmaya başladı.2016-2017 sezonunda Siverek Belediyespor'la Bölgesel Amatör Lige yükselme başarısı gösteren genç golcü 18 golle Şanlıurfa Süper Amatör Liginde gol Kralı oldu.

Vedat Erçin Urfanatik Gazetesine  Şu açıklamalarda bulundu;

Her çocuk gibi futbola sokakta başladım ilk resmi maçlarım ilk okulda minikler takımında başladı , ortaokulda yıldızlar takımı derken 11 yaşında Siverek’teki yaz spor okuluna başladım . Oradaki hocam beni beğenip  u 19 takımına seçti ,direkt u19da oynamamın nedeni o zamanlar Siverek te alt yaş grupları yoktu.O yüzden 2 sene u19 maçlarına arada sırada çıkıyordum tabi yaşım küçük olduğundan sürekli oynayamıyordum. 2 senenin sonunda u17 takımı kuruldu ve orada bi sene oynadım. O oynadığım senede de Siverek belediye sporda bal liginden düşmüştü, bi sonraki sene Siverek süper amatörde alt yapıyla yola çıkacağını söyledi.Ve gelecek sene süper amatörde oynadım .

Süper amatörde bir sene oymadıktan sonra Şanlıurfa spor u19 takımına alındım bir sene u19 da oynadıktan sonra u21 takımına seçildim orada da 2 sene oynadım niyetim Şanlıurfa sporda profesyonel olmaktı ama maddi sıkıntılar nedeniyle Şanlıurfa spordan ayrılıp süper amatör takımlarından Şanlıurfa Büyükşehir belediye spor transfer oldum oradaki 1 senem sakatlık nedeniyle çok kötü geçti . O sezondan sonra Siverek belediye spora yani memleket takımına geri döndüm . 2016 /2017 sezonunu 18 Maçta 18 gol atarak gol kralı olup Siverek belediye sporu bal ligine çıkarmayı başardık. Ve 2017/2018 sezonunda Siverek belediye sporla bal liginde güzel bir sezonu tamamlayarak ayrıldım.dedi.Ve şimdi yeni bir sezona başlamak için TFF 2 ligde iddialı takımlarında Menemen Belediyespor ile anlaştım.ifadelerini kullandı.

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2018, 09:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER