Sivasspor'dan Mesut Bakkal Açıklaması

SİVASSPOR yönetim kurulu, Şanlıurfaspor maçı sonrası istifasını açıklayan teknik direktör Mesut Bakkal'ın istifasınını kabul ettiğini açıkladı.

Sivasspor'dan Mesut Bakkal Açıklaması

SİVASSPOR yönetim kurulu, Şanlıurfspor maçı sonrası istifasını açıklayan teknik direktör Mesut Bakkal'ın istifasınını kabul ettiğini açıkladı.

Deplasmanda 2-1 kaybedilen  Şanlıurfa maçı sonrası istifa ettiğini açıklayan  Mesut Bakkal konusunda 2 gün boyunca sessizliğini koruyan  Sivasspor yönetim kurulu, gece saatlerinde kulübün resmi sitesinden açıklama yaptı. Yönetim kurulu adına yapılan açıklamada  Mesut Bakkal'ın maç sonrası görevi bıraktığı hatırlatılarak şöyle denildi: 

"Sayın Bakkal'ın bu tasarrufunu kulübümüz futbolcularına oynanan müsabakanın devre arasında bildirdiği de maalesef bilgimiz dahilindedir. Bunlara ek olarak Sayın Bakkal, Başkanvekilimiz  Erdal Sarılar'a da üçüncü kişilerin huzurunda bu tasarrufunu bildirmiştir.  Sivasspor Kulübü,  Sivas'a hizmet olarak gördüğü çabalarında her zaman dürüst, şeffaf ve en önemlisi  Sivas'a layık bir yönetim tarzı sergilemiştir. Sayın Bakkal'a görevi teklif ve kendisinin kabulü üzerine teslim ederken olması gerekene ne kadar saygı göstermişsek de maalesef kendisinin bu kritik dönemde bilinen tepkisi ile karşılaşmış bulunuyoruz. Sayın Bakkal'a  Sivas ve  Sivasspor olarak söyleyebileceğimiz tek şey, kararına saygı duyduğumuzdur.  Sivas'a yakışır şekilde davranırken kendisinden de benzer davranış beklemek hakkımızdır.  Sivasspor'un yasal hakları saklı kalmak kaydı ile Sayın  Mesut Bakkal'a gelecekte başarılar dileriz. Kulübümüz sayın Bakkal'ın terk ettiği önemli görev için doğru yargılarla yanımızda olacak teknik adamı bularak sorumluluğunu layığı ile yerine getirecektir."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER