Şanlıurfaspor’dan şeffaf yönetim örneği

Şanlıurfa temsilcisi 2011/2012 sezonunda lider olarak PTT birinci lige yükselmiş ve tüm Şanlıurfa’yı sevince boğmuştu. Olaylar tamda bu noktada başladı…

Şanlıurfaspor’dan şeffaf yönetim örneği

Sarı yeşillilerin PTT 1. Lige yükselmesinin ardından Siyaset basamağı olarak kullanılan Şanlıurfaspor için düğmeye basıldı. Dönemin mevcut yönetimi son Kocaelispor maçında protokol krizi yaşayarak Şanlıurfa’nın önde gelenleriyle ters düştü.

Dönemin Valisi Celalettin Güvenç şeffaf ve zengin bir yönetim diyerek mevcut yönetimin kongreye gitmesini istedi. Çıkılan her platformda zengin ve şeffaf yönetim mantığıyla konuşmalarını sürdüren Celalettin Güvenç İstanbul’da Fethi Şimşek ve yönetimini kurdu. Dillerden düşürülmeyen zengin ve şeffaf yönetim teriminin zengin tarafı böylece takımın başına getirildi. Zengin yönetim için son günlerde ortaya atılan iddia gündeme bomba gibi düştü. Sarı yeşillilerin bir otelde rehin alındığı iddiaları sosyal medyayı bir birine düşürürken, “Hani zengin yönetimdi” söylemlerini de beraberinde getirdi.

Zengin yönetim konusunda ısrar edilerek kalıcı gelir çalışmalarını askıya alan Şanlıurfa Temsilcisi maddi konuda 40 trilyon borç ile sınıfta kalırken, yıllar sonra şeffaflık örneği sergiledi. 4 yıldır görevde olan yönetim sosyal medyada yayılan takımın otelde rehin alındığı dedikodularının ardından şeffaf bir yönetim örneği sergileyerek, otelin ödemesinin yapıldığı dekontu sosyal medyaya sızdırdı.

Dekontu sızdırarak şeffaflık örneği sergileyenin kim olduğu ise merak konusu oldu. 


Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2016, 09:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER