Şanlıurfaspor’a Şok Ceza!

Şanlıurfaspor Kulübü, 2 yıllık olan sözleşmesini feshederek sezon başında Menemen Belediyespor'a giden Talha Yazgan'la ilgili olarak Tahkim Kurulu'na yaptığı başvurudan olumsuz sonuç aldı.

Şanlıurfaspor’a Şok Ceza!

Tahkim Kurulu'ndan konuya ilişkin olarak yapılan açıklamada, ''Şanlıurfaspor Kulübü ile futbolcu Talha Yazgan ve Menemen Belediye Spor Kulübü ile arasındaki uyuşmazlığa ilişkin Uyuşmazlık Çözüm Kurulu'nun 18.01.2019 tarih ve E.2018/712- K.2019/5 sayılı kararına itirazı incelendi. Yapılan müzakere neticesinde; Uyuşmazlık Çözüm Kurulu kararında usule ve esasa aykırı bir yön bulunmadığı anlaşıldığından, başvurunun reddi kararın onanmasına, oy çokluğu ile kabul edilmiştir.'' denildi.

Şanlıurfaspor Kulübü, Tarsus maçında özel güvenlik görevlisi bulundurmamaktan dolayı da ceza yedi. Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) tarafından alınan kararda şöyle denildi: ''ŞANLIURFASPOR Kulübünün, 24.03.2019 tarihinde oynanan ŞANLIURFASPOR - TARSUS İDMAN YURDU TFF 2. Lig Kırmızı Grup müsabakasında, müsabakada özel güvenlik görevlisi görevlendirmemesinden dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle takdiren 5.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiştir.''

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER