Şanlıurfaspor taraftarından sert tepki

Şanlıurfaspor Taraftar Derneği Başkanı Abdullah Tuğbay alınan Bandırmaspor mağlubiyetinin ardından isyan bayrağını çekti.

Harun Kevrek...
Futbolcuları oynadıkları futbol için eleştiren Tuğbay; “ O formayı hak etmiyorsunuz. Gömlekle donla maça çıkın” dedi.

“AMATÖR TAKIM GİBİ OYNADIK”

Şanlıurfaspor Ziraat Türkiye Kupası A Grubu 2. Maçında evinde Bandırmaspor’u ağırladı. Bandırmaspor’a 3-0 mağlup olan sarı yeşillilerde taraftar isyan etti.

Şanlıurfaspor’un adeta amatör takım gibi oynadığını ifade eden Başkan Abdullah Tuğbay; “ Bugün Ziraat Türkiye Kupası maçında Şanlıurfaspor, Bandırmaspor ile karşılaştı. Şanlıurfaspor ne yazık ki sahadan 3-0 mağlup ayrıldı. Bizler Şanlıurfaspor taraftarlar derneği ve taraftarlarımız çok üzgünüz. Şanlıurfalılar, Urfa dışındaki Şanlıurfa sevdalıları çok üzgün. Şimdi oyunun geneline baktığımız zaman Bandırmaspor daha atak, daha derli toplu futbol oynadı. Bizlerde PTT 1. Liginde gözde bir takım olmamıza rağmen Amatör takımı andıran bir futbol oynadık” dedi.

“TEPKİ Mİ YOK TEPKİNİN KRALINI YAPARIZ AMA…”

Tuğbay takımın oynadığı futbolu eleştirerek futbolculara seslendi. Futbolculara; “ Aldığınız parayı hak ediyor musunuz? Sorusunu soran Tuğbay sözlerini şu şekilde sürdürdü;

“Tugay Kerimoğlu’nun gelmesiyle birlikte takımın toparlanma sürecine girmesi gerekirken ama maalesef bugünkü futbola baktığımız zaman Şanlıurfaspor’un amatör den hiçbir farkı yok. Bu futbolcu kardeşlerime ben buradan seslenmek istiyorum. Şanlıurfa’da taraftar mı yok? Tepkimi yok biz tepkinin kralını yaparız. Ama ayıp denen bir şey var siz bu futbolunuzu beğeniyor musunuz? Bugünkü skoru beğeniyor musunuz? Sizler profesyonel futbolcularsınız devre arasında hangi takım sizi isteyecek? Hangi takımla masaya oturup fiyat konusunda anlaşacaksınız? 3 tane yediğinizi size söylemeyecekler mi? Amatör demi oynuyorsunuz PTT 1. Lig de mi oynuyorsunuz ben anlamıyorum. Aldığınız parayı hak etmiyorsunuz haram olsun.”

“ADANA DEMİR MAÇINA GELELİMDE BİZİ DAHA ÇOKMU KAHREDESİNİZ”

Oynanan maç sonunda taraftarların kahrolduğunu belirten Taraftarlar Derneği Başkanı Tuğbay; “Tamam futbol 3 neticeli bir oyundur. Aslanlar gibi çıkar oynarsın dişe diş oynarsın ama bu kadarda rezil bir futbol olamaz. Kusura bakmayın ama ben sizi futbolcu gözüyle görmüyorum. Adana Demirspor maçına gitmeye de biliriz. Sizin peşinizden gelip mağlubiyetlerinizi mi görelim? Bizi daha çok mu kahredesiniz?” ifadelerini kullandı.

“SAHAYA GÖMLEK DON İLE ÇIKIN”

Şanlıurfaspor formasının her şeyden üstün olduğunu belirten Abdullah Tuğbay futbolculara seslenerek formanın ağır olduğunu ifade etti.

Formayı hak etmediklerini belirten Başkan Tuğbay; “Kusura bakmayın Şanlıurfaspor formasını hak etmiyorsunuz. Kaldıramıyorsunuz o formayı en iyisi sahaya gömlekle donla çıkın. Hiç değilse o sarı yeşil formayı giymemiş olursunuz. Demezsiniz biz Şanlıurfasporlu futbolcularız. Aldığınız parayı hak edin. O forma öyle ucuz bir forma değil” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2015, 14:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER