Şanlıurfaspor Şike Olayını FIFA’ya Taşıyacağız

Türkiye 2. lig Beyaz Grupta şampiyonluk mücadelesi veren lider Şanlıurfaspor yönetimi Şike olayını FİFA'ya taşıyacaklarını söylediler.

Şanlıurfaspor Şike Olayını FIFA’ya Taşıyacağız

Şanlıurfaspor Kulüp Başkanı Emin Yetim, Şanlıurfaspor’un yoluna emin adımlarla devam edebilmesi için Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyeleri ve iş adamlarının takıma maddi destek sağlamalarını istedi.

Geçen sezonu son haftalarında karşılaştıkları Manisaspor yenilgisinde bir takım oyunların oynandığını hissettiklerini vurgulayan Yetim, “Biz bu maçın ardından bir takım araştırmalar yaptık.

Bu kritik maçlarda şikenin olduğunu gördük, bununla ilgili belgeler, ses kayıtları ortaya çıktı, konuyu avukatlar aracılığıyla TFF’ye taşıdık. Bu konuda 32 takımdan destek aldık, kendilerine teşekkür ediyoruz. TFF’ye başvurduğumuzda Türkiye’de çok büyük yankı buldu ama sonradan bazılarının bu davaya müdahale ettiğini duyduk. Avukatlar, bize şikeye karışan takımların mutlaka küme düşeceğini söylediler. Bakanımızla birlikte TFF Başkanı ve yönetimi ile de görüştük, bu görüşmede takımımız lehine iyi bir sonuç çıkmayacağını gördük. Bu konu, Etik Kurulundan Disiplin Kuruluna sevk edildi ve hiç ceza verilmedi.

Avukatlarımız, Tahkim Kurulu için yeniden itiraz dilekçelerini hazırlıyorlar eğer bir sonuç alamazsak konuyu FIFA’ya gideceğiz” dedi.

 “URFASPOR KÜME DÜŞTÜĞÜNDE AĞLADIK”

Yetim, geçen sezonun son haftasında ligden düştüklerinde büyük üzüntü yaşadıklarını belirterek, “Bazı futbolcularla tesiste toplantı yaptık, konuşma yaptım ve daha sonra futbolcularla birlikte ağladık. Futbolcular, “Biz bu takımı nasıl düşürdüysek önümüzdeki yıl tekrardan çıkaracağız” diye söz verdiler. Bu futbolcularımızın çoğuyla bu sezon da yola devam ettik” diye kaydetti.

 “İKİ DEFA TRANSFER YASAĞI GELDİ”

İşte Emin Yetim’in yaptığı açıklamalardan önemli bölümler…  

Düştüğümüz zaman bizim transfer yasağı yoktu ama borcumuz vardı, mahkemelik olan oyuncularımız vardı. Yönetim olarak elimizi taşın altına koymaya başladık hatta gövdemizi koyduk ve transfer çalışmalarını yapmaya başladık. Gerekli maddi desteği sağladık ve yönetimin desteği ile yeni yapılacak transferlerin peşinatlarını verebiliyorduk ve kampa girdik, transferlere başladık, transfer yasağı geldi. 

Bu yasağı kaldırabilmek için 1 Milyon 700 Bin TL ödememiz gerekiyordu. Sayın Bakanımız, Sayın Valimiz ve Büyükşehir Belediyesi ile bazı ilçe belediyelerimizle birlikte bu yasağı kaldırdık. Lisansları çıkarmaya başladık, sezon başladı ve bir kez daha eski futbolculara olan 400 Bin TL’lik borçtan dolayı transfer yasağı geldi.

Bu kez de kendi imkânlarımızla bu yasağı kaldırdık ve son günlerde transfer ettiğimiz oyuncularımızın lisanslarını çıkardık. Biz yeni sezon için 7 Milyon 246 Bin TL para harcadık.  Bunların yanı sıra sahamızda maçlarımızı oynayamadık ve Mardin’de oynadık, her maça 50-60 Bin TL para harcadık. Maddi olarak sıkıntı yaşadık.

 “10 MİLYON TL’YE İHTİYACIMIZ VAR”

Geçmişten gelen borçlar bizim belimizi kırıyor, eski borçlar olmasa biz bu paralarla sezonu kapatırdık. Geçen sezondan eski oyunculara 3 Milyon 215 Bin TL para borcumuz var. Kongreden sonra 7 Milyon 246 Bin TL para gelmiş ama bunların çoğu eski borçlara gitti.

Biz bundan dolayı sıkıntı yaşıyoruz, Şanlıurfaspor’un kalıcı bir geliri de yok. Şuanda bizim sezon sonuna kadar 10 Milyon TL paraya ihtiyacımız var, şuanda da acil olarak 1 buçuk Milyon TL civarında paraya ihtiyacımız var. Futbolculara ödeme yapmamız lazım. Sayın Bakanımız ve Sayın Valimizin bu konuda bize büyük destekleri oluyor, kendilerine çok teşekkür ediyoruz.

Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyeleri ve iş adamlarından da Şanlıurfamıza sahip çıkmalarını bekliyoruz. Tabi ki Büyükşehir Belediye Başkanımız ve bazı ilçe belediyelerimiz de kısmi olarak destek verdiler, biz bu desteğin devam ettirilmesini istiyoruz.

 “ŞANLIURFASPOR ŞAMPİYON OLACAK”

Maddi konuyu çözdüğümüz zaman Şanlıurfaspor emin adımlarla yoluna devam edecek ve takımımızın yoluna emin adımlarla devam edebilmesi için elimizden geleni yapacağız. Bundan dolayı maddi desteğin biran önce sağlanması gerekiyor. Ayrıca taraftarlarımızın da her zaman takımının yanında olmasını istiyoruz. Teknik Direktörümüz Ali Tandoğan ve ekibine, futbolcularımıza güveniyoruz, inşallah sezon sonunda mutlu sona ulaşacağız.

Bunların yanı sıra iş adamlarımızdan ve esnaflarımızdan  en azından statta bulunan reklam ponolarına reklam vererek Şanlıurfasporumuza destek sağlasınlar. Şanlıurfaspor, şehrin tek markasıdır, herkesin sahip çıkmazı lazım.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
janice
janice - 2 yıl Önce

Kredi Puanımı Geri Yükleme Nasıl Yapılır Adım Florida'dan Janice Albert, Bankam tarafından reddedildikten sonra bana 50.000 $ ipotek vererek kredi puanı ve ölen işimi geri yüklememde yardımcı olduğu için JOHN LOAN FIRM'a olan içten teşekkürlerimi sunmak isterim. ve ziyaret ettiğim diğer finans kurumları. Bu şirkete e-posta yoluyla temasa geçmek için sorumlu bir ipotek ararken diğerlerine mali yardıma ihtiyacı olan herkesi yanlış ellere almamalarını öneriyorum: johnloanfirm2@gmail.com Tanrı sizi korusun.

SIRADAKİ HABER