Şanlıurfaspor Lige Sancılı Başlayacak

TFF Spor Toto 2. Lig Kırmızı grupta mücadele edecek olan Şanlıurfaspor maddi sıkıntılar yüzünde lige sancılı başlayacak.

Şanlıurfaspor Lige Sancılı Başlayacak

Ligde bir türlü aradığı başarıyı bulamayan ve geçtiğimiz sezon onca masraflara rağmen sınıfta kalan Şanlıurfaspor yeni sezona da şimdiden sınıfta kalarak sevenlerini üzmeye devam ediyor. Yapılan kongreden bu yana mevcut yönetim çalmadık kapı bırakmayarak kapı kapı dalaşıp takıma sahip çıkmalarını istediler. En son Şanlıurfaspor yönetimi Büyükşehir Belediye’nin önünde oturarak eylem yapmıştı.

Yapılan eylem sonunda Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi basın toplantısı yaparak Şanlıurfaspor için gereken maddi desteğin verdiğini söyledi.

Yapılan toplantıda Başkan Çiftçi, şunları dile getirdi, “‘Takımın başına futboldan anlayanlar gelsin’ “Futboldan anlayan önceden kaptanlık yapmış olan gelsin.”  İfadelerini kullanan Başkan Çiftçi, “Acık söyleyeyim gelip de yöneticilik yapanlar futbol alt yapısında anlayan abilerimiz var dışarda olan Urfa’da olan abilerimiz var ben onlara şahit oldum Urfaspor’a sahipsiz bırakmaları lazım ekonomik anlamında tüm iş adamlarına çağrı yapıyorum bu şehir bu takım hepimizin hepimiz bu şehirden kazanıyoruz bu şehrin imkânları ile kalkınıyoruz. Ama sadece bir kulüp Büyükşehir belediye başkanın sırtına bağlanamaz böyle bir durum yok hiçbir büyükşehir ilerinde böyle bir durum söz konusu değil. İş adamlarımızın da Şanlıurfaspor’a destek vermeleri gerektiğini buradan çağrıdan bulunuyorum. Biz elimizden geleni yapıyoruz ilçe belediyelerimiz ellerinde geleni yapıyorlar ama bu şekilde yürütülemez. Şanlıurfa’da iş adamları sanayiciler var ekonomik anlamında yardımlarını çağrıdan bulunuyoruz. Urfaspor’un kalıcı gelirler anlamında meclisimizle yetkililerden toplantı yaptık Şanlıurfaspor için elimizden geleni yapmaya hazırız. Bunu defalarca dile getiriyorum ama bugüne kadar bir proje benim elime gelmedi Emin Yetimden ama dediğim gibi ne yapabilirim zaten halkın derdine düşmüşüm. Şanlıurfaspor’a gelir gider hangi belediyeden ne kadar destek geldi hangi çözümler kalıcı olabilecek projeleri ele alıp projeler yapılmalıdır” ifadelerinde bulundu.

“Şanlıurfaspor’a her zaman olduğu gibi yine sahip çıkacağız”

“Acık söyleyeyim gelip de yöneticilik yapanlar futbol alt yapısında anlayan abilerimiz var dışarda olan Urfa’da olan abilerimiz var ben onlara şahit oldum Urfaspor’u sahipsiz bırakmaları lazım ekonomik anlamında tüm iş adamlarına çağrı yapıyorum bu şehir bu takım hepimizin hepimiz bu şehirden kazanıyoruz bu şehrin imkânları ile kalkınıyoruz.

Ama sadece bir kulüp Büyükşehir belediye başkanın sırtına bağlanamaz böyle bir durum yok hiçbir büyükşehir ilerinde böyle bir durum söz konusu değil. İş adamlarımızın da Şanlıurfaspor’a destek vermeleri gerektiğini buradan çağrıdan bulunuyorum. Biz elimizden geleni yapıyoruz ilçe belediyelerimiz ellerinde geleni yapıyorlar ama bu şekilde yürütülemez. Şanlıurfa’da iş adamları sanayiciler var ekonomik anlamında yardımlarını çağrıdan bulunuyoruz.

Urfasporun kalıcı gelirler anlamında meclisimizle yetkililerden toplantı yaptık Şanlıurfaspor için elimizden geleni yapmaya hazırız. Bunu defalarca dile getiriyorum ama bugüne kadar bir proje benim elime gelmedi Emin Yetimden ama dediğim gibi ne yapabilirim zaten halkın derdine düşmüşüm. Şanlıurfaspora gelir gider hangi belediyeden ne kadar destek geldi hangi çözümler kalıcı olabilecek projeleri ele alıp projeler yapılmalı.” Diyerek sözlerine son verdi.

Şanlıurfaspor kendi evinde oynayacağı Fehtiyespor maçının hazırlıklarını tamamlayarak maç saatini beklemeye başladı. Şanlıurfaspor ile Fethiye arasında Pazar günü oynanacak olan müsabaka saat 20.00’da başlayacak. Maçı  Ankara Bölgesi hakemlerinden Gürel Uzuner yönetecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER