Şanlıurfaspor için acı son olmasın!

Şanlıurfaspor taraftarları alınan kötü sonuçların arından kümeye düşme korkusu sardı.

Şanlıurfaspor için acı son olmasın!
Harun Kevrek'in Haberi...
Yönetim sezon başından bu yana farklı farklı açıklamalarla takımın hedefini belirledi. Sezon başında Küçülmeye gidiyoruz diyen bazı yöneticiler sezon ortasında Şampiyonluk söylemleri kullandı. Takımın son geldiği konumda ise ligde kalacağız söylemleri konuşulmaya başlandı.

“KÜÇÜLMEYE GİDİYORUZ”

Şanlıurfaspor’da bazı yöneticiler sezon başında “küçülmeye gidiyoruz transferleri bu doğrultuda yapacağız” dedi. Bu söylemin ardından yapılan toplantıda bazı yöneticiler “ Biz Urfalılara 3 yılda süper lige yükselteceğiz sözü verdik. Ben küçülmeyi kabul etmiyorum. Küçülmek istiyoruz cümlesini söylersek, Urfalıların yüzüne bakamayız ” diyerek görevinden istifa etti.

Transferlere küçülme politikası ile başlayan yönetim yaptığı anlamsız ve gereksiz transferlerle tepki çekti. Taraftarlardan tepki gören transfer komitesi çıtayı biraz yükselterek birkaç yıldız transferi gerçekleştirdi.

Lige Engin Korukır ile başlayan Şanlıurfaspor, 4 hafta sonra Korukır’ın görevine son vererek, Hüseyin Dağ ile anlaşma sağladı. Dağ ile istediği sonuçları alamayan Şanlıurfaspor son olarak Tugay Kerimoğlu ile sözleşme imzaladı. Kerimoğlu’nun istekleri doğrultusunda transfer çalışmalarına başlayan Şanlıurfaspor sezon başında aldığı futbolcuların neredeyse tamamını gönderdi.

“ŞAMPİYONLUĞA OYNAYACAĞIZ”

Devre arasında yapılan kaliteli transferlerin ardından Şampiyonluğa oynayacağız açıklamalarında bulunan yöneticiler taraftarlarını umutlandırdı. Yapılan transferlerin ardından çıkılan 5 maçta alınan sonuçlar taraftarların umudunu kırdı.

“LİGDE KALACAĞIZ”

Şanlıurfaspor Büyük umutlarla yapılan transferlerin ardından şuana kadar Tugay Kerimoğlu ile ikinci yarıda 5 karşılaşmaya çıktı. Şanlıurfaspor çıktığı 5 karşılaşmadan, 1 galibiyet, 1 beraberlik, 3 mağlubiyet ile ayrıldı. İkinci yarıda alınan sonuçların ardından bazı yöneticiler ligde kalacağız açıklamalarını yapmaya başladı.

ACI SON OLMASIN!

Şanlıurfaspor’un başında 4 yıldır mevcut yönetim bulunuyor. Sarı yeşilli ekibi 7 trilyon borç ile alan yönetim 4 yılda yaklaşık 100 futbolcu transferi yaparak, 8 teknik direktör değiştirildi. Yapılan futbolcu transferleri ve Teknik Direktör değişiklikleri Şanlıurfaspor’a pahalıya patladı. Şanlıurfaspor’un şu anda yaklaşık 50 trilyon borcu bulunuyor.

Sarı yeşilli taraftarlar takımın bu borçla küme düşmesi halinde bir daha bu seviyeye gelemeyeceğini belirterek, Kocaelispor, Sakaryaspor, Malatyaspor, Diyarbakırspor gibi takımlar kervanına katılmaktan korkuyor. 

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2016, 16:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER