Şanlıurfaspor Çalışanları Bilinmeyenleri Anlattı

Asrın sorunu içerisinde bulunan Şanlıurfaspor’da 24 aydır maaş almadan temizlik, yemek, çay, çamaşırhane gibi hizmetlerde çalışan Şanlıurfaspor’un emektarları kimsenin bilmediği gerçekleri üzüntü ve Hüsran ile anlattı.

İCRA İLE ODALAR BOŞALTILDI

Aldığı mağlubiyetler ile gündemden düşmeyen Şanlıurfaspor Kulübünde, odaların birçoğu kilitli olduğu kimi yönetici odasının ise icra ile el konulmasıyla birlikte boşaltıldığı görüldü. Kulüp Başkanının odasının bile icra memurlarıyla boşaltıldığı Şanlıurfaspor’da “İN CİN TOP OYNUYOR” deyimi takarrür ettiği görüldü.

Şanlıurfaspor Kulübünde çalışan işçilerden Çim Saha görevlisi Mehmet Yıldırım 24 aydır Maaş alamadığını Urfanatik’e anlatarak şu ifadelere yer verdi.

KIRILAN MAKİNEYİ CEBİMDEN YAPTIM

 Yıldırım: “24 aydır maaş almıyorum, her gün 28 km yol gidip geliyorum. Her gün sabah 07.30’da görevimin başında çimlerime bakıyor ve sulama yapıyorum. Geçen Çimleri temizlemek ve düzeltmek isterken makine kırıldı. Kendi cebimden 40 TL verdim ve yaptırdım. Bütün arkadaşlarım şahit buna ve gördüler” Dedi.

KULÜPTE YEMEK PİŞİRECEK TÜPÜMÜZ YOK, FAİZ PARA KALDIRDIM!

24 aydır maaş almadıkları gibi Şanlıurfaspor Kulübünde yemek yapmak ve pişirmek için Tüplerinin dahi olmadığını üzüntü içerisinde ifade eden Mehmet Yıldırım: “ Yemek yapamıyoruz tüp yok. Ne yönetici var, ne Muhasebeci ne dekimse. Kendi Cebimizden çay alıyoruz. 5 Çocuğumdan biri böbrek hastası bu durumda bile paramız gitmesin diye çalışmak zorunda kalıyoruz. Hangi yönetici Başkan söz verdi ise sözünde durmadı” diyerek evlerine artık içinde meyve bulunan poşetler ile gitmek istediklerini söyledi.

İÇME SUYUNU TAZİYE EVİNDEN GETİRDİLER!

Şanlıurfaspor’da Elektrik işçisi olarak 3 yıldır çalışan ve 24 aydır maaş alamayan Müslüm Deveci, Şanlıurfaspor’da yaşanan yönetici boşluğu ve maddi sıkıntılar yüzünden Kulüpte içme suyunu taziye evinden temin ettiklerini ifade ederek şunları söyledi.

 Deveci: ” Gördüğünüz gibi Mutfaktayız ve mutfakta kahvaltı dahi yapacak bir şey yok. Tüpümüz bitti ev tüpünü kendi arkadaşlar arasında toplayarak aldık. Şimdiye kadar bugün ayrın dediler diye başka işe bakmadık ve 24 ay oldu maaş almayalı. Bizde dediler Sezon başlasın vereceğiz ama yine boş. Vali bey geldi halledeceğim dedi oda halletmedi ortada biz kaldık” dedi.

PARASINI ALAN FUTBOLCULAR GİTTİ

Şanlıurfaspor Kulübünde oynayan futbolcuların parasını aldıkları gibi gittiklerini söyleyen Deveci: “ Herkes kendini düşünüyor, sadece Futbolcu yok burada bizlerde varız. Bize kimse yardımcı olmuyor evimize düzgün dürüst bakamıyoruz. Sonumuz ne olacak? İçerde Bulaşıkları dahi deterjan yok diye yıkayamıyoruz”  diyerek başta Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin ve Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’den destek istedi.

İŞÇİLERİN MAAŞINI VEREMİYORSANIZ O KOLTUĞA OTURMAYIN!

Şanlıurfaspor Kulübünde çalışan diğer çalışan ve maaş alamayanlar ise bir başkan işçi maaşını veremiyor ise oturmasın diyerek sitem ettiler. İşçiler: “ Kulüpte göründüğü kimse yok kapılar kitli birçok oda icra ve haciz yüzünden boşaltıldı. Herkes söz verdi ama sözünde durmadı.  2 Milyonluk bir şehir 10 işçinin maaşını veremiyor ise kimse Şanlıurfaspor demesin” diyerek yaşadıkları zorlukları anlattılar.

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2019, 00:18
YORUM EKLE
YORUMLAR
Huseyin ucbudak
Huseyin ucbudak - 4 hafta Önce

Sadece urfaspor bizim aynamiz anliyana sadece bu gorunen gorunmeyen daha neler var yani ben her zaman diyorum tirsikci olundukca daha bunlar en iyi gunler

Karakartal
Karakartal - 3 hafta Önce

Ne memleket sevdası kardeşim millet yedi bitirdi orayı cefasını sizmi çekiyosunuz aptalmısınız peki siz oradaki eşyaları nasıl icraya kaptırdınız alıp sataydınız tv buzdolabı koltuk ne varsa spor salonundaki eşyaları satsaydınız bile paranız çıkardı

SIRADAKİ HABER