Şanlıurfa’daki Yerel Gazeteler Urfaspor Toplantılarına Katılmayacak

Şanlıurfa’da günlük yayın yapan 8 gazete gündeme damgasını vuracak bir karar aldı.

Şanlıurfa’daki Yerel Gazeteler Urfaspor Toplantılarına Katılmayacak

Şanlıurfa’da günlük olarak yayınlanan Urfanatik, Damga, Gap Gündemi, İpekyol, Şanlıurfa, Şanlıurfa Olay, Urfa Değişim ve Yeni Urfa Gazeteleri, Şanlıurfaspor’un düzenleyeceği basın toplantılarına katılmama kararı aldı.

Şanlıurfa’da günlük yayın yapan Urfanatik, Damga, Gap Gündemi, İpekyol, Şanlıurfa, Şanlıurfa Olay, Urfa Değişim ve Yeni Urfa Gazeteleri, Şanlıurfaspor’un haber vermeden basın açıklamasını iptal etmesi ve muhabirlerin toplantı alanına boş yere gitmesine tepki olarak artık Şanlıurfaspor’un düzenleyeceği basın toplantılarına katılmama kararı aldı.

8 Yerel Gazeteler tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Bugün Şanlıurfaspor kulübü tarafından yapılan “Değerli basın mensubu arkadaşlar Şanlıurfaspor yönetim kurulu başkanı ve üyeleri saat 13’de belediye binası önünde açıklama yapacaktır. Açıklamasına istinaden gazetelerimiz bünyesinde çalışan muhabir arkadaşlar, basın açıklaması yapılacak olan yer ve saatte hazır bulunmuşlardır. Ne yazık ki basın açıklaması yapacaklarını ifade eden Şanlıurfaspor Kulübü’nden herhangi bir yöneticinin yâda yetkilinin orada olmaması ve bir açıklama yapılmaması üzerine muhabir arkadaşlar tepkilerini göstermek amacıyla 45 dakika bekledikten sonra oradan ayrılmışlardır.

Lakin basın açıklaması yapacakları ifade edilen Şanlıurfaspor yöneticilerinin aynı saatte aynı yerde Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ile görüşmeleri Şanlıurfa basınına karşı yapılmış saygısızlık olarak değerlendiriyoruz. 8 gazeteden oluşan ve bugün itibariyle Şanlıurfaspor’un düzenleyeceği basın toplantılarına katılmama ve muhabir göndermeme kararı aldığımızı Şanlıurfa kamuoyuna belirtmek isteriz.” İfadelerine yer verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER