Şanlıurfa’daki Derbiyi Fenerbahçe Kazandı

Basketbolda Kadınlar Türkiye Kupası çeyrek final maçında Fenerbahçe, Galatasaray 71-56 yenerek, yarı finale yükseldi.

Şanlıurfa’daki Derbiyi Fenerbahçe Kazandı

Şanlıurfa’nın ev sahipliğinde organize edilen Kadınlar Türkiye Kupası çeyrek final karşılaşması ilk günün son maçında Fenerbahçe, Galatasaray ile karşılaştı. Fenerbahçe, Galatasaray 71-56 yenerek, yarı finale yükseldi.

Karşılıklı top kayıpları ile başlayan maçta, ikinci dakikanın sonunda ilk sayıyı Fenerbahçe adına Tuğçe Canetez 3'lük atarak sonucu değiştirdi. Daha sonra iyi bir oyun sergilemeye başlayan Fenerbahçe, Tuğçe ve Plum'un basketleriyle 5. dakikada 10 sayılık (12-2) farkı yakaladı. Özellikle Verameyenk'ın pota altında, Plum'un ise atışlarda gösterdiği başarılı performans ile Fenerbahçe ilk çeyreği 20-8 önde tamamladı.

Karşılıklı basketlerle başlayan 2. periyotta, Naz ve Jefferson ile etkili olmaya çalışan rakibine Tuğçe-Plum ikilisiyle karşılık veren Fenerbahçe, 15. dakikayı 31-16 üstün geçti. Galatasaray'da Alperi ve Naz'ın basketlerine Fenerbahçe, Galatasaray 71-56 yenerek, yarı finale yükseldi.

Salon: Şanlıurfa 11 Nisan

Hakemler: Önder Yılmaz, Süleyman Dağder Dağlı, Nazlı Çisil Güngör

Fenerbahçe: Ayşe Cora, Merve Arı, Birsel Demirmen, Niema Vaughn, Kelsey Plum, Anastasiya Verameyenk, Tuğçe Canitez, Tilbe Şenyürek, Özge Yavaş, Cecilia Zandalasini, Esra Ural

Galatasaray: Eda Şahin, Alperi Onar, Naz Topuz, Sinem Ataş, Işıl Alben, Nazlı Gömdemir, Ferhiya Abdi, Mısra Albayrak, Monika Grigalauskyte, Victoria Macaulay, Mariah Jefferson

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2019, 22:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER