Şanlıurfa Ortaokul ve Liselerarası Bilek Güreşi Turnuvası Yapıldı

Şanlıurfa’da Ortaokul ve Liselerarası bilek güreşi turnuvası yoğun bir katılım ile gerçekleşti.

Şanlıurfa Ortaokul ve Liselerarası Bilek Güreşi Turnuvası Yapıldı

Şanlıurfa son yıllarda spor alanında oldukça iddialı olmaya devam ediyor. Daha önce ismini bile duymadığımız yabancısı olduğumuz spor dallarında başarılar elde eden Şanlıurfa’da son olarak Bilek Güreşi turnuvası da düzenlendi. Ortaokul ve liselerarası Bilek Güreşi turnuvası Karaköprü gençlik Merkezi Spor Salonunda gerçekleşti. İlkinin yapıldığı turnuvaya Şanlıurfa genelinde toplam 100 sporcu katıldı. Bayanlarda 40,45,50,55,60,65 erkeklerde ise 45,50,55,60,65,70,75 olmak üzere toplamda 13 siklette yarışma düzenlendi.

Geçen yıl okul sporlarına dahil edilen Bilek Güreşi Şanlıurfa’da ve Türkiye’de çığ gibi büyümeye devam ediyor. Karaköprü Gençlik Merkezinde düzenlenen turnuvaya Türkiye Vücut Geliştirme Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Sait Akdağ’da katıldı.

Turnuvada derece yapan sporcuları madalya ile ödüllendiren Akdağ, Şanlıurfa’da bu spor dalının daha iyi yerlere gelmesi ve Türkiye çapında başarıların elde edilebilmesi adına sporcuların daha fazla çalışmaları gerektiğini ve daha iyi başarılar ve derecelerle görmek istediğini belirtti.

‘Amacımız daha güzel turnuvalarla bir araya gelmek’

Akdağ, “Biz Türkiye Vücut Geliştirme Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu olarak bu spor dalını olabildiğince en iyi yere getirmektir. Bizler de şimdi Şanlıurfa Ortaokul ve liselerarası Bilek Güreşi Turnuvasındayız. Baktığımızda oldukça büyük bir katılım var yani bu da demek oluyor ki Şanlıurfa’da bu spor dalına oldukça ilgi var. Bayanlar ve erkekler kategorisinde bugün toplam 100 öğrencimiz burada yarıştılar. Tabı bu okullar arasında ilki oluyor bilek güreşinin inşallah önümüzdeki yıllarda daha güzel organizasyonlarla daha fazla kitleyle bu turnuvayı sürdürürüz. Ben burada bundan emeği geçen herkese şükranlarımızı sunuyorum dereceye giren öğrencilerimize de başarılar diliyorum.” Dedi.

URFANATİK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER