Şanlıurfa Minikleri Türkiye Yarı Finalinde

Şanlıurfa’yı temsil etmek üzere Erzurum'da yapılan grup müsabakalarına katılan Şanlıurfa'nın Siverek ilçesindeki  Ördekli Ortaokulu grubunu 6 puanla lider olarak tamamlayarak Türkiye yarı finallerine adını yazdırdı.

Şanlıurfa Minikleri Türkiye Yarı Finalinde

Siverek Ördekli ortaokulu küçük erkekler futbol takımı, Türkiye okul sporları küçük erkekler futbol müsabakasında ilçe ve il şampiyonluğunu geçen günlerde ilan etmişti. Grup Müsabakalarında Şanlıurfa’yı temsil etmek üzere Erzurum'a giden Ördekli ortaokulu A grubunda Erzincan, Ağrı ve Siirt takımlarıyla eşleşmişti. Gruptaki ilk maçında Siirt takımını 2-1 yenerek 3 puan alan Ördekli Ortaokulu, ikinci maçında Ağrı takımına 2-0 yenilmiştir. Gruptaki son maçında Erzincan takımını 2-0 yenen Ördekli takımı puanını 6’ya yükselmiştir.

Gruptaki son oynanan maçta Siirt takımı ile Ağrı takımı 1-1 berabere kalınca grup lideri olan Ördekli Ortaokulu, küçük erkekler Türkiye yarı finallerine kalan 27 takımdan biri oldu.

Okul müdürü Ali Büyükkaya, takımın buralara gelmesi için çok çaba sarf ettiklerini belirterek, Şunları söyledi:

“Okul takımımız gerçekten çok iyi ve çok şeyi hak ediyor. Takımı bu seviyeye getiren başta Okul müdür yardımcımız antrenörümüz Derya Kaman'a ve küçük ama koca yürekli ördekli sporcularına ve bizi bir an bile yalnız bırakmayan antrenör yardımcısı Rehberlik Öğretmenimiz Bayram Keskiner’e ve buralara gelmemiz için katkı sağlayan tüm destekçilerimize canı gönülden teşekkür ediyoruz"

Yarı final maçlarının nerde ve ne zaman yapılacağı önümüzdeki günlerde belli olacak
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER