Şanlıurfa Futboluna Torpil Bulaştı

Şanlıurfa Suruç Pirsus eski kalecisi Faruk Çınar hayallerinin peşinden koşmaya devam ederken, çok sevdiği futbolda “Torpilin olmadı mı hiçbir yere gelemesin” diyerek tepkilerini dile getirdi.TORPİLLE OYNUYORLAR

Şanlıurfa Futboluna Torpil Bulaştı

Şanlıurfa Suruç Pirsus eski kalecisi Faruk Çınar hayallerinin peşinden koşmaya devam ederken, çok sevdiği futbolda “Torpilin olmadı mı hiçbir yere gelemesin” diyerek tepkilerini dile getirdi.

1999 doğumlu olan ve Suruç Pirsus takımında kaleciliğe başlayan başarılı file bekçisi Faruk Çınar, futbolda yaşadıklarını Urfanatik’e anlattı.

Şanlıurfa futbolunda torpil olmayınca istersen Messi ol bir yere varamasın diyerek büyük tepki gösterdi. Yıllardır futbol oynayarak Türk Futboluna faydalı olabilmek için var gücüyle mücadele etmesine rağmen her zaman önünün kesildiğini söyleyen başarılı fille bekçisi Faruk Çınar, yaşadıklarını böyle anlattı.

Çınar, “1999 Suruç doğumluyum. Futbola Suruç Pirsus takımda kaleci olarak başladı. Çok mücadele ettim. Hep engellerle karşı karşıya kaldı, es etmeyerek önüme çıkan engelleri bir bir aşarak istediğim hedefe ulaşmaya çalıştım.

O kadar çok engellerle karşı karşıya kaldım ki anlatamam sonunda beni futboldan soğuttular. Bende şimdi Batman’da Wushu Kung-fu Antrenörü olarak hayallerimin peşinde bu branşta devam edeceğim. Tek amacın Türk Sporuna faydalı olarak sporcu yetiştirmektir.

Ama maalesef Şanlıurfa’da bunu anladım, “Futbolda torpilin olmadı mı istersen Messi ol” yine oynayamasın. Bizinde torpilimiz olmadı. Olanları görüyoruz. İşte torpil ile oynayanlar her zaman sınıfta kaldılar. Şanlıurfa’da alt yapıda futbolcu yetişmiyor diyorlar. Çok doğru, nasıl yetişsin ki. Torpili olanların mesken tutuğu alt yapılarda futbolcu çıkmaz. Adalet olmayan yerde başarı olmaz. Lütfen başarılı ve kabiliyetli gençleri spordan soğutmayın.

Bundan sonra ki hedefim, gençlere sahip çıkmak Wushu Kung-Fu da Avrupa Şampiyonluğa gidip Memleketim Suruç’u en iyi şekilde temsil etmektir.” Dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER