Projemiz Hayata Geçerse Kulüplerimizin Keyfine Diyecek Yok

Aktaşoğlu, Spor toto teşkilat başkanlığı ile birlikte bir projemiz var şuadan teşkilat arkadaşlarımız üzerinde çalışıyor. O projeyi de hayata geçirirsek kulüplerimizin keyfine diyecek yok.” dedi.

Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mehmet Aktaşoğlu, 6 Mayıs 2017 yılında göreve geldiklerinde federasyon olarak Urfa sporuna yaptıkları hizmetleri aktardı. Göreve geldiklerinde Şanlıurfa’da 70’e yakın amatör takım olduğunu şimdilerde bu takım sayısının ise 82’ye çıktığını söyleyerek amatör kulüplerin rahat etmeleri için ellerinden geleni yönetim kurulu ile birlikte yaptıklarını söyledi. Görevde oldukları süre boyunca bütün kulüplere nakdi yardım yaptıklarını ve son iki sezondur da sponsorluklarla kulüplerin bir nebze de olsa nakit para konusunda rahatlaması için birçok proje yaptıklarını söyledi. Aktaşoğlu, amatör takımların yeni sahalarına kavuşması içinde çalışma yürüttüklerini ve Maşuk’ta aldıkları 20 dönümlük arazi ile iki yeni sahanın çalışmalarını en yakın zamanda başlayacaklarını söyledi.

Amatör takım sayılarımız 82’ye çıkmış durumda’

“6 Mayıs 2017 Tarihinde yönetim kurulumuzla beraber göreve geldiğimizde Amatör Spor Kulüpleri Federasyonun 70 tane takımı vardı.” Diyen ASKF Başkanı Mehmet Aktaşoğlu,  “Bugün itibarı ile bu takım sayımız 82’ye çıkmış durumda. Bu kulüplerimiz nasıl rahat edebilir, nasıl iyi bir ortamda spor yaptırabiliriz diye bütün yönetim kurulu arkadaşlarımızla hep projeler yaptık ilgili arkadaşlarla sürekli görüşme halindeydik. 6 Mayıs 2017 tarihinden bugüne kadar kulüplerimize 3 defa nakdi para yardımında bulunduk, Gençlik Spor Bakanlığından, Büyükşehir Belediyemizden 2 sezondur da sponsorlukla ilk olarak Eyyübiye Belediyemiz bu yılda Haliliye Belediyemizin sponsorluğunda bütün kulüplerimize nakdi para yardımında bulunduk.” dedi.”

“’Amatör Evi” 2019-2020 sezonunda hizmete girecek’

Aktaşoğlu, “Peki, bu yeterli mi? Elbette değil ama amatör takımları yöneten arkadaşlarımızın bir nebze de olsa rahatlatmıştır. Daha sonra biz bu nakdi yardımlarla yetinmedik, takım sayımızdan tutun spor tesisleri ve amatör evi yapımları ile verdiğimiz uğraşları spor kamuoyu yakından takip ediyor. Amatör evimizle Alakalı olarak 2 ŞUBAT 2018 tarihinde Cumhuriyet Parkında Nihat Çiftçi den destek aldık. O gün bize söylenen 2019 yılı yatırım programına alınacak ve biz bunu takip ettik. 6 ay Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünden 1200 metrekare yer tahsisi aldık. Bu tahsisi yaptıktan sonra Büyükşehir Belediye Başkanımızla ciddi bir görüşme yaparak projenin 2019 yılı yatırım programına alınmasına büyük baskı yaparak ve nihayetinde 28 Şubat 2018 tarihinde Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürümüz ve Büyükşehir Belediye Başkanımı Nihat Çiftçi konuyla alakalı protokolü imzaladı. Şimdi proje aşamasında proje bittiğinde de müteakiben ihaleye çıkacak. Bu demektir ki önümüzdeki sezon Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu 11 Nisanspor Stadyumundaki yerleşkede kendi evlerine kavuşacaktır. Diye konuştu.

‘Amatör Evi için 3 milyonluk yatırım yapıldı’

“Bunun yaklaşık maliyeti 1 milyon 200 bin TL’dir. Arazi tahsisi hariç.” İfadesini kullanan Aktaşoğlu, “Araziyle birlikte 2 veya 3 milyonluk bir yatırım söz konusu da. Bununla alakalı olarak aba gösteren bütün yönetim kurulu arkadaşlarımı teşekkür ediyorum ve iyi ki böyle bir yönetim kurulu kurmuşuz. Bizim ekip gece gündüz demeden çalışan bir ekiptir, daha yapacak işimiz çoktur onunla ilgili olarak projelerimiz devam ediyor. İnşallah 2019-2020 sezonuna daha iyi bir şekilde başlayacağız. Bununla ilgili birçok projemiz var bunları şimdi açıklamayacağım.” Şeklinde konuştu. “Maşuk’ta 20 dönümlük arazi aldık, orada 2 adet sahanın yapılması ile alakalı, gidip gençlik hizmetleri il müdürlüğümüzle de görüşeceğim, onlarında o tek tip projesini bozduracağız. Gidip eski projeleri değiştireceğiz, yapılacak sahaların oyun alanı arasındaki mesafeyi 4-5 metreye çıkaracağız. Soyunma odalarını iyi yapacağız. Maçı izlemeye gelen yöneticilerin lavabo ihtiyacını sorununu bile görüşüp çözeceğiz. Maşuk’taki yapacağımız sahalarımızda inşallah 2020 yılında bitireceğiz.” Şeklinde konuştu.  

‘Kulüplerimizin keyfine diyecek yok’

Spor toto teşkilat başkanlığı ile birlikte bir projemiz var şuadan teşkilat arkadaşlarımız üzerinde çalışıyor. O projeyi de hayata geçirirsek kulüplerimizin keyfine diyecek yok. Biz yönetici arkadaşlarımızla beraber, futbolcu, antrenör ve kulüp yöneticilerin her zaman emrindeyiz. Kimseyle münakaşa etmeden oluşan sorunları bizlere aktarsınlar bizde o sorunları çözelim. Bizler sorunları çözmek için varız, bizim dışımızdaki kişilerle iletişime geçip sorunları çözmeye kalkmasınlar sorunların çözüm noktası amatör spor kulüpleri federasyonudur.” İfadelerini kullandı.  

URFANATİK

YORUM EKLE
YORUMLAR
nisan
nisan - 8 ay Önce

82 iki tane amatör kulüp olması bu şehrin utancı olsun bu kadar genç sayısı urfa dışında herhangi bir şehir de olsa en az 200 tane kulübü olurdu

murat hakararoğlu
murat hakararoğlu - 8 ay Önce

bence o kadarda sevecen ve babacan biri değilsin başkan

murat hakararoğlu
murat hakararoğlu - 8 ay Önce

iki sezon önce yukarıgöklüspor ile karaköprüspor arasındaki tartışmayı trübünde yapan bi kaç kişiyi göklüspora feda ettiniz

murat hakararoğlu
murat hakararoğlu - 8 ay Önce

bütün takımlara her sezon için 5 bin tl yardım yapılırken göklüspor bu yardımdan mahrum bırakıldı

murat hakarar oğlu
murat hakarar oğlu - 8 ay Önce

ve bu kararın yüzünden göklüspor deplasmana gittiğinde oyuncularına bi yemek parasını bile zor şartlarda temin etti

SIRADAKİ HABER