Nice mutlu yıllara Şanlıurfaspor…

1969 yılında kurulan Şanlıurfaspor 47 yaşında…

Nice mutlu yıllara Şanlıurfaspor…

Şanlıurfa’nın marka değeri Şanlıurfaspor 47 yıldır faaliyet gösteriyor. 47 yıllık geçmişi bulunan Şanlıurfa Temsilcisinin kuruluş günü tam olarak bilinmese de Şubat ayının ilk haftası olarak tahmin ediliyor.

Urfanatik.com olarak Şanlıurfaspor’a nice Süper Ligli yıllar diliyoruz…

Şanlıurfaspor Tarihçesi

1969 yılında Şanlıurfa'daki Kahraman Uyanışspor, Beşiktaş ve 11 Nisanspor kulüpleri birleşerek Şanlıurfaspor kulubünü kurmuşlardır. 1971 yılında genç takım teşkil edilmiş, 1973 yılında amatör takım kurarak Urfa amatör lig maçlarına iştirak etmeye başlamıştır. İlk kulüp başkanı Mustafa Kılıç'tır. Forma rengini buğday filizinin yeşil ve buğday filizinin sararamaya yüz tuttuğu başak halindeki sarı renklerini alarak belirlemiştir.

1969-70 futbol sezonunda Şanlıurfaspor 3. Türkiye Ligi profesyonel ligde kırmızı grupta mücadele etmiştir. O dönem ligde ilk müsabakasını Kırşehirspor'la sahasında oynayarak 0-0 berabere kalmıştır. Türkiye 3. Ligi Kırmızı Grup bölgesel bir grup olmayıp Doğu, Güneydoğu, Karadeniz, İç Anadolu ve Akdeniz bölgelerinde bulunan mevcut takımlardan oluşmuş güçlü bir gruptu.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2016, 18:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER