Nerede O Eski Takımlar

Şanlıurfa’da daha önce Amatör Lig de mücadele eden Amatör takımlar futbol fabrikası gibi futbolcu yetiştirirken şu anda Şanlıurfa’da futbolcu yetişmiyor.

Nerede O Eski Takımlar

Şanlıurfa’da daha önceleri toprak sahada amatör takımlarından Şanlıurfaspora bir çok futbolcu yetişirken şuanda her türlü saha ve imkânlar olduğu halde Şanlıurfaspora futbolcu yetişmediğini belirten Şanlıurfaspor severler, Eski amatör takımlarımız şu andaki 2.lig 3. lig ayarında takımlardı başta Beşiktaş, Uyanışspor, kahramanspor, Gençlikspor, Etbalıkspor, Yıldırımspor, Gendirgücü, Gölspor, Şanlıurfaspor, Amatör Doğanyıldız 75spor, Urfagücüspor, Kendirspor İlçe takımları ve sayılmayan bir çok takım tek gurup 11 Nisan şehir stadının toprak sahasında mücadele ediyorlardı. Tek sahada bir günde 4 takımın antrenman yaptığı dönemlerde bu takımlar sayısız futbolcu yetiştirirken şimdi Şanlıurfa’da stat ve çim sahalar varken Şanlıurfa’da futbolcu yetişmiyor, alt yapıya önem veren yok çünkü alt yapıda getirim yok, Şanlıurfalı bir futbolcuya bir sezonda 50 bin TL versen seve seve Şanlıurfa’da top oynar dışarıdan gelen futbolcular milyarlar alırken Şanlıurfaspora hiçbir katkı sağlamadan Kentten ayrılıyorlar bunlardan Biri Şanlıurfasporun eski takım Kaptanı Turan Erdemin kurduğu Doğanyıldız75 spor kulübü bu takım Şanlıurfaspora bir çok futbolcu vermişti, ama şimdi Şanlıurfaspor futbolcu yetişmiyor, eski değerlerimize sahip çıkmamız lazım Kentte Şanlıurfaspor’da oynayacak bir çok futbolcu çıkabilir yeter ki keşif edilsin diye konuştular.

DOĞANYILDIZ75SPOR

Ayaktakiler. Genel kaptan Mehmet Gültoprak, Selhattin Canbeyli, Nevzat Canoğlu, Bahattin Arıcı, Turan Erdem, Faruk Yavuz, Reşit Başak, Yönetici Celel ebe Oturanlar.Mehmet Yıldırım, Cemal Sabuncu, Reşat Yılan, Mehmet Öztop, Bedih Sağlam

Mustafa Bayar

URFANATİK

YORUM EKLE
YORUMLAR
class
class - 1 yıl Önce

askf ne iş yapar.

SIRADAKİ HABER