Maşuk Semt Sahası…

Maşuk’ta ikamet eden gençler yetkililerden semt sahası istiyor.

Şanlıurfa’nın son 5 yıldır yapılanan mahallesi Maşuk’ta birçok eksik yer alırken eksiklerden bir tanesi de çocukların maç yapabileceği oyun alanları. Maşuk'ta futbol sahasının olmaması nedeniyle gençler, kendi imkanları ile oluşturdukları sahada toz toprak içerisinde maçlarını yapıyor.

MANZARALI TOPRAK SAHA

Maşuk Mahallesi’nde gençlerin kendi imkanlarıyla yaptığı saha eşsiz manzara sunuyor. Havadan kuş bakışı ile muhteşem Karaköprü Manzaralı sahanın iç yüzü ise içler acısı. Muhteşem manzaralı toprak saha gençlerin sakatlanmasına davetiye çıkarıyor.

HER MAHALLEYE SEMT SAHASI

Şanlıurfa’nın Karaköprü ilçesinde hemen hemen her Mahalleye semt sahası yapılarak gençleri kötü alışkanlıklardan kurtaran Belediye Maşuk Mahallesini unuttu. Gençler yetkililere seslenerek; “ Karaköprü’nün tüm mahallelerinde semt sahası var. Bizde semt sahası istiyoruz” dedi.

YAZIN TOZ TOPRAK – KIŞIN ÇAMUR – SAKATLANMA RİSKİ %100

Gençlerin kendi imkanlarıyla oluşturduğu saha yazın toz toprak, kışın ise çamur engeline takılıyor. Maçlarda sürekli düşerek yaralandıklarını belirten gençler; “İki yıldır bu sahada maç yapıyoruz. Taş olduğu için arada düşüp yaralanıyoruz. Biraz öncede düştüm ve kolum yaralandı” ifadelerini kullandı.

 

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2016, 09:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER