Manisaspor Kulübünden Açıklama

Şanlıurfaspor Kulübü Gaziantep Büyükşehir Belediyespor’un şike yaptığı iddiasıyla TFF’ye şikayet etmesinden sonra Manisaspor Kulübünden bu konu hakkında açıklama geldi.

Manisaspor Kulübünden Açıklama

Manisaspor Kulübü olarak; Şanlıurfaspor’un, Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü’nün 2016- 2017 futbol sezonundaki maçlarda şike yaptığı iddiasıyla Türkiye Futbol Federasyonu’na başvuruda bulunduğu haberleriyle birlikte Şanlıurfaspor Avukatı Oytun Süllü’nün de “Yargılaması devam bir konu hakkında konuşmak ne kadar sağlıklı bilmiyorum fakat elimizde bir kısım tapeler ve fotoğraflar var. Bunlar; Büyükşehir Gaziantepspor yöneticilerinin bazı takımdaki oyuncuları ayartığına dair görüntü ve ses kayıtları. Federasyonun Şanlurfaspor’a hakkını teslim etmesini bekliyoruz. Tapeler incelenecek, herhangi bir sonuca etki varsa konu netlik kazanacak. Bu işin içerisinde Manisasporlu oyuncuların olduğu kanısı da mevcut. Manisaspor’un bir takım oyuncuları da var. Büyükşehir Gaziantepspor’un teşvik primi verdiğine dair elimizde belgeler var” açıklamalarını ve konuyu yakından takip etmekteyiz.

Manisaspor’un adının geçtiği, çok vahim iddiaların olduğu bu konunun yargı sürecinin tamamlanması ve iddialardaki gibi Manisaspor’da forma giymiş futbolcuların da olayların içinde olmuş olması durumunda Manisaspor tarafından da bu futbolcularla ilgili yargı sürecinin başlatılacağını kamuoyu tarafından bilinmesini isteriz.

Öte yandan kamuoyu tarafından şu konuya önemle dikkat edilmesi ricamızdır: Şanlıurfaspor’un, Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü hakkındaki iddialarını yargıya taşıdığı süreçte, işleri güçleri insanlara iftira atmak olan zihniyetin yayın organları “Mergen’li Manisaspor’a şike ithamı” başlığıyla yaptıkları haberlerle algı operasyonu içerisine girerek, göreve geldiği günden bu yana saldırılarına devam ettikleri, iftira attıkları, asılsızca ithamlarda bulundukları, kulübü 76 milyon TL’lik borcun yaklaşık 55 milyon TL’sinden kurtaran Başkanımız Abdullah Mergen’i ve yönetim kurulumuzu olayların içinde gibi göstermek ve yine Manisaspor yönetim kurulu üzerinden Manisaspor Kulübü’nü zor duruma düşürmek istemişlerdir.

Şunu iyi bilsinler ki Manisaspor Kulübü Başkanı Abdullah Mergen ve yönetim kurulunun bu bozuk zihniyetle mücadelesi yasal yollardan da devam edecek ve bu zihniyetin Manisaspor üzerindeki emellerine asla fırsat verilmeyecektir. Bugün itibari ile bu haberi yapan gazete ve yayın organları ile ilgili yargı süreci de başlatılacaktır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER