Malatya Tenis ve Dağcılık Spor Kulübü, Spor Toto Doğu Ligi'nde Şampiyon Oldu

Malatya Tenis ve Dağcılık Spor Kulübü, Türkiye Tenis Federasyonu tarafından 17-23 Ağustos tarihleri arasında Erzurum’da yapılan Spor Toto Doğu Ligi Erkekler Takım Kategorisi finalinde Şanlıurfa Tenis ve Kano Spor Kulübü’nü yenerek şampiyon oldu.

Malatya Tenis ve Dağcılık Spor Kulübü, Spor Toto Doğu Ligi'nde Şampiyon Oldu

Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinden toplam 18 ilin yarıştığı ve bu sene 6.'sı düzenlenen Spor Toto Doğu Ligi'nde yaklaşık 400 sporcu mücadele verdi.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Olimpiyat Parkı tesislerinde düzenlenen şampiyonaya takım halinde katılan Malatya Tenis ve Dağcılık Spor Kulübü, gurup aşamasında sırasıyla Hakkari İdmanyurdu, Erzurum Büyükşehir Belediyesi ve Adıyaman Tenis Dağcılık'ı yenerek çeyrek finale çıktı.

Çeyrek finalde geçen yılın şampiyonu Ağrı Gençlik ve Spor Kulübünü saf dışı bırakan Malatya Tenis ve Dağcılık Spor Kulübü, yarı finalde Diyarbakır Amida Akademi Gençlik ve Spor Kulübü'nü, finalde ise Şanlıurfa Tenis ve Kano Spor Kulübü'nü yenerek şampiyon oldu.

Malatya Tenis ve Dağcılık Spor Kulübü Başkanı Dr. Ali Acar, şampiyonada çok güçlü rakiplerle karşılaştıklarını ifade ederek, şampiyon olmanın gururunu yaşadıklarını belirtti.

Malatya'yı Doğu Anadolu'da çok iyi bir şekilde temsil ettiklerini kaydeden Acar, amaçlarının Doğu Ligi'ne ambargo koymak olduğunu aktararak, kulüp olarak Türkiye Şampiyonası'na da katılmak istediklerini dile getirdi.

Şampiyonaya büyük emekler vererek hazırlandıklarını ve bunun sonucunu aldıklarını anlatan Malatya Tenis ve Dağcılık Spor Kulübü sporcusu Mustafa Altıkulaç ise daha iyi çalışarak diğer şampiyonalarda da başarılı olmak istediklerini vurguladı.

Kulüp olarak her sene başarılarını arttırarak yollarına devam ettiklerini söyleyen sporcu Turgay Altıkulaç da, Malatya'ya böyle bir kupa getirdikleri için mutlu olduklarını vurguladı.

Turnuvada güzel bir oyun ve iyi mücadele ile şampiyon olduklarını dile getiren Malatya Tenis ve Dağcılık Spor Kulübü sporcusu Ufuk Sayın, şampiyonluğu her sene kazanma sözü verdi.

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2017, 11:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER