Kızlarımız Hatay’ı Şampiyonadan Sildi

Genç Kızlar Türkiye Şampiyonası 1. Tur maçında Şanlıurfa Gençlikspor Bayan futbol takımı Hatay Dörtyol spor’u mağlup ederek evine gönderdi.

Kızlarımız Hatay’ı Şampiyonadan Sildi

Genç Kızlar Türkiye Şampiyonası başladı. Şanlıurfa’yı Gaziantep’te temsil eden Şanlıurfa Gençlikspor Bayan futbol takımı 1. Eleme maçında Hatay Dörtyol spor’u mağlup ederek büyük avantaj sağladı.Türkiye 3. ligdeki gururumuz olan Genç Kızlar Türkiye Şampiyonasında Gaziantep grubunda mücadele eden Şanlıurfa Gençlikspor Bayan futbol takımı ilk maçta Hatay Dörtyol karşısında oynadığı başarılı futbol ile izleyenlerin beğenisini kazandı.

Maç sonunda gülen taraf olan Gençlikspor Türkiye Şampiyonasında iddialı duruma geldi.

ŞAMPİYONAYA 114 TAKIM KATILDI

 1. eleme turu maçları 114 takımın katılımı ile başladı. 1. eleme turu, 25 grup merkezinde tek devre lig usulüne göre oynanacak. Gruplarında ilk sırayı alan 25 takım, grup ikincileri arasında en iyi puan ve averaja sahip 7 takımla birlikte 2. eleme turunda yer almaya hak kazanacak. En iyi puan ve averaja sahip takımlar belirlenirken, müsabakalarda gösterilen kartlar ve alınan disiplin cezaları da belirleyici olacak. 2. ve 3. eleme turu müsabakaları tek maç eleme usulüne göre gerçekleştirilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER