17 Şubat 2016 Çarşamba 14:53
“Kerimoğlu’ndan açıklama bekliyoruz”
banner23

Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Derneği ( ŞUÇGAD ) Başkanı Tahir Gülebak, Tugay Kerimoğlu’nun yerel basına karşı davranış ve tutumundan dolayı geçtiğimiz gün bir basın açıklaması yapmıştı. Yapılan basın açıklamasının ardından Şanlıurfaspor Teknik Direktörü Tugay Kerimoğlu bu tutumundan geri adım atarak bugün saat 16.00’da yapılacak olan antrenmana gazetecileri davet etti.

Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Derneği Başkanı Tahir Gülebak davet üzerine yaptığı açıklamada; “Dernek olarak bu davete gitmeme kararı aldık. Tugay Kerimoğlu konuyla ilgili yazılı açıklama yapana dek Şanlıurfaspor programlarını takip etmeyeceğiz” dedi.

Gülebak yaptığı açıklamayı şu şekilde sürdürdü;  

“Şanlıurfalı yerel gazeteci arkadaşlarımıza Tugay Kerimoğlu tarafından yapılan muamelenin bir haksızlık olduğunu düşünerek geçtiğimiz gün Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Derneği olarak bir açıklama yapmıştık. Yaptığımız açıklamanın üzerine bugün Şanlıurfaspor Teknik Direktörü Tugay Kerimoğlu Şanlıurfa’daki gazetecileri yapılacak olan antrenmana davet etti.  ŞUÇGAD olarak hiçbir şey olmamış gibi gazetecileri bugün antrenmana davet eden Kerimoğlu’nu protesto ederek antrenmana gitmeme kararı aldık. Sayın Tugay Kerimoğlu çıkıp konuyla ilgili yazılı açıklama yapana dek Şanlıurfaspor adına yapılan programları takip etmeyeceğiz”

Son Güncelleme: 17.02.2016 14:56