Karamana bir destekte Uzun'dan

Şanlıurfaspor teknik direktörü Ünal Karaman'ın GAP Vadisi'nin yeşillendirilmesi adına göstermiş olduğu çaba ve gayretlere Şanlıurfa'da görev yapan gazetecilerden tam destek geldi.

Karamana bir destekte Uzun'dan

Gazeteci Ali Uzun'un bu haftaki köşesine taşıdığı 'Ünal Hoca mı düşünsün memleketin Halini' yazısında, daha yaşanılabilir bir kent adına somut çalışmaların bir önce yapılmasını sözlerine ekledi.

Gazeteci Ali Uzun'un Ünal Karaman'a destek verdiğini şu sözlerle belirtti; "Şanlıurfaspor Teknik direktörü Ünal Karaman, geçtiğimiz günlerde GAP Vadisi'nde yapmış olduğu basın toplantısında, 'neden Şanlıurfa'yı yeşil değil, formamızdaki yeşili de çıkartalım' ifadeleri yankı yarattı. Basın mensuplarının, 'siz başlatın biz destek olalım' söylemleri deyim yerindeyse yerde kalmadı.
 Daha yaşanılabilir, daha yeşil bir kente sahip olabilme adına atılan somut adımlar, Şanlıurfa'da hep yarıda kalmış ve somut dediğimiz adımlar hep soyutlaşmıştır. Şanlıurfaspor teknik direktörü Ünal Karaman Hoca’yı, bir Urfalı olarak tebrik ediyorum. Bizim yapmak istediğimiz belki de yapamadığımız, yeltenemediğiz, kendimizi aciz gördüğümüz, yeşilliğinden bazen gözümüzü alamadığımız, insan gibi havayı soluyan, bizlere nefes almamızda kolaylık sağlayan, bitkiler, ağaçlar vs. her şey. Neden Memleketimizi daha yeşil bir hale getirmekte güçlük çekiyoruz ki! 
 Ünal Hocam yanlış anlamasın bu kuracağım cümleden ötürü, neden bir başkası bu memleketin menfaatini çıkarını düşünsün ki, bu memleketin menfaati ne ona yarar sağlar nede bir başkasına. Hocanın dediği konu herkesi bağlar. Haydi el ele verelim, daha yeşil bir kent oluşturma adına algı yaratalım. Şanlıurfa betondan ibaret bir şehir olmamalı, Şanlıurfa tarım şehri olarak kalmadı, ormanlarıyla, bahçeleriyle, bitki örtüleriyle anılmalı artık.
  Ünal Karaman Hocamızın Şanlıurfaspor adına başlatacağı yeşil bir Şanlıurfa için kampanyasına tam destek veriyoruz. Şanlıurfaspor tesislerinden başlayarak, inşallah tüm Urfa’ya bu aşılamayı yapacağız." dedi.

 
 

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2016, 09:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER