Karaköprü Belediyespor’da Hedef Türkiye Şampiyonluğu

Şanlıurfa amatör kümede kupaları bir bir toplayan Karaköprü Belediyespor U-16 takımı gözünü bu kez Türkiye şampiyonasına dikti.

Karaköprü Belediyespor’da Hedef Türkiye Şampiyonluğu

Şanlıurfa’da ve BAL liginde başarılı bir sezon geçiren Karaköprü Belediyespor bu kez gözünü Türkiye Şampiyonasına dikerek bir ilke imza atmak istiyor.

Bölgesel Amatör Liginde başarılı bir sezon geçirerek adını 3. Lige yazdıran Karaköprü Belediyespor amatör liginde de 5 şampiyonluk yaşayarak kupaları müzesine götürdü.

U-16 gençler ligi Türkiye şampiyonasında ilk sınavına Bingöl’de çıkan Karaköprü Belediyespor namağlup olarak gruptan çıktı.

Bingöl’de Elazığ Yolspor’u 4-0, Ağrı 1970 Spor’u 4-2 ve Siirt Kartalspor ile 1-1 berbere kalarak 7 puanla grup lideri olarak zirveyi kimseye kaptırmayan Karaköprü Belediyespor mağlubiyet yüzü görmedi.

U-16 gençler ligi Türkiye Kupasında 110 takım arasında adını ilk 20’ye yazdıran Karaköprü Belediyespor önümüzdeki hafta yapılacak olan fikstür çekimiyle nerede oynayacağı belli olacak.

Karaköprü Belediyespor alt yapı sorumlusu Sıddık Balcı Bingöl’de elde ettikleri başarıyı sürdüreceklerini ve Türkiye şampiyonasında söz sahibi olmak için dikkatli olacaklarını söyledi.

Balcı, “Bingöl’de ilk sınava çıktık. İlk sınavımızda Elazığ, Ağrı, Siirtspor karşısında istediğimiz başarıyı yakaladık. Bu başarıyı daha üstlere taşıyarak tek amacımız Türkiye Kupasını Karaköprü’ye getirmektir” dedi.    

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2017, 14:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER