İlk resmi maçına Urfa’da çıktım

Şanlıurfaspor Teknik Direktörü Ünal Karaman’dan samimi açıklamalarda bulunarak takımın hakkında bilgi verdi.

Şanlıurfaspor teknik direktörü Ünal Karaman Kulüp tesislerimde düzenlediği basın toplantısında takımda şimdiye kadar neler olduğunu ve neler yaşandığını anlattı.
Ligde oynadığımız 6 haftaya bakıldığında takım olarak iyi yerde olduklarını söyleyen Şanlıurfaspor Teknik Direktörü Ünal Karaman, ilerleyen haftalarda daha da iyi olacaklarını ve savaşan bir takım oluşturacaklarını söyledi.
Yıllardır takımda gol kısırlığı yaşanmakta olup, bu sıkıntının halen devam ettiğini Teknik Direktör Ünal Karaman hocaya soran Urfanatik Gazetesi’nin sorusuna Karaman şöyle cevap verdi: “Göreve geldiğim günden bu yana mütevazi bir kadro oluşturduk. O kadronun temsil noktasında bize karşı bir saygısızlığı arkadaşlarına karşı bir saygısızlığı, giydiği formaya karşı bir saygısızlığı, çevresindeki mensup olduğu camiaya karşı bir saygısızlığı yoksa bizim bu oyuncuyu göndermenin ne mantığı vardır.
Urfaspor yıllardır bu karakterde kalitede oyuncu bulamadı mı? Arkadaşlar benim ilk maçım, ilk akemi, ilk 90 dakikayı burada Ümraniyespor maçında gördüm. Bunu bilmiyorsunuz, belki haberiniz yok. Ben en son maçımda 14-1 tane oyuncuyla antrenman yaptım. İki tane 35’er dakikalık antrenman maçı oynattım. Daha sonra geldim burada ilk 90 dakikamı Ümraniyespor maçında ve ilk resmi maçımı burada sahada oynattım. İlerleyen haftalarda golcü futbolcularımın üzerlerinde daha çok durup gol sorunlarını çözüme kavuşturmaya çalışacağız” dedi.
 
Ligin her zaman ilk maçları sıkıntılı geçtiğini ve yeni kurulan bir ekip olmamıza rağmen ilk haftalarda istediğimiz sonuçları almış durumda olduğunu sözlerine ekleyen Karaman:”
 
Yeni kurulan bir takımda 2-4-6- 8-10 dediğimiz anda zirvede oynayacak takımda dış saha oynuyorsunuz. İşte Eskişehir’de, Göztepe, Adana Demirspor, Sivas’a gideceksiniz gibi hep müsabakalar zorlu müsabakalar hep üst üste geliyor. Bu senede kuruluş itibarıyla baktığımız zamanda 12-13 tane takımın çok kaliteli takım yaptığını kadro kurduğunu ve hedefe yönelik oynadığını görürsünüz. Öyle olduğunda Allah korusun Ümraniye maçında sıkıntıyla başlasanız, Eskişehir maçında istediğiniz sonucu almasanız, Göztepe sizi yense işte burada bir iki beraberlikle başlamış olsanız yeni kurulan bir takımda duruma düşebileceğini düşüne biliyormuşsunuz? En basiti diyeceksiniz ki bunu gönderelim bunu alalım yani empati yaparaktan iki tarafı düşünerekten söylüyorum. Şanlıurfaspor her geçen hafta daha da iyi olacaktır” dedi.
 
Batuhan Karadeniz’in daha hazır olmadığını ve eksikliklerin giderildiği takdirde takıma faydalı olacağını vurgulayan Karaman, “Batuhan kardeşimizin kalitesini her kez bilmektedir. Türkiye’nin en iyi forvetlerindendir. İlerleyen günlerde takıma katkısı çok daha büyük olacaktır. Biz kendisine her konuda güveniyoruz” diye konuştu.
 
 

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2016, 16:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER