“İl Özel İdaresinden Para Almadık”

   Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve ASKFederasyonu işbirliğiyle basın toplantısında İl Özel İdaresi tarafından hiçbir para aktarımı yapılmadıklarını belirttiler.    Gençlik Hizmetleri  ve Spor İl Müdürlüğünde yapılan toplantıya İl M

“İl Özel İdaresinden Para Almadık”

   Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve ASKFederasyonu işbirliğiyle basın toplantısında İl Özel İdaresi tarafından hiçbir para aktarımı yapılmadıklarını belirttiler.

   Gençlik Hizmetleri  ve Spor İl Müdürlüğünde yapılan toplantıya İl Müdürü Ertuğrul Yıldız, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Bahattin Canbeyli ve Başkan Vekili Mehmet Aktaşoğlu katılarak, son günlerde basın organlarından çıkan acımasızca eleştirilere son noktayı koydular.

  Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu işbirliğiyle yapılan açıklamada, “2011 yılından beri Şanlıurfa da görev yapıyorum. Bu süre içerisinde İl Müdürlüğümüze İl Özel İdaresi tarafından hiçbir para aktarımı yapılmamıştır.

   Fakat ilimizdeki Amatör Spor Kulüplerinin bir çoğu taleplerini İl Müdürlüğümüze yapmakta bizde bu talepleri İl Özel İdaresine üst yazıyla bildirmekteyiz.

   Bu kapsamda son süreçte İl Müdürlüğümüzün talebiyle (22.05.2013 tarih 1657 sayılı talep yazısı) il müdürlüğümüze okullara dağıtılmak üzere spor malzemeleri talep edilmiş ve buna istinaden 04.07.2013 tarihinde açık ihale usulü ile KVD dahil 509,667.18 TL ile malzeme alımı gerçekleşmiş ve bu malzemeler ilimizdeki ihtiyacı olan okullara peyderpey dağıtılmaktadır.

  Yine bazı basın organlarında tesislerimizdeki görülen bir takım eksiklikler acımasız bir şekilde eleştirilmektedir. Öncelikle tesislerimizde meydana gelen ufak tefek eksiklikler zaten il müdürlüğümüz tarafından giderilmektedir. Fakat ihale gerektiren durumlar söz konusu olduğunda öncelikle konuyla ilgili bir ödeneğin oluşması gerekmektedir. Ödenek olmadan söz konusu eksiklikler ihale yapılamaz. Allaha şükürler olsun şu an çok büyük bir eksiklik olarak nitelendirilebilecek bir durumda söz konusu değildir.

   Ayrıca bundan 2 yıl önce göreve gelir gelmez yaptığımız ilk iş tüm spor tesislerini hem halkımıza hem de amatör spor kulüplerine açmak oldu ve bunun sonucunda Şanlıurfa’nın sporsal değerleri inanılmaz bir biçimde arttı. Bu spor tesislerini kullandırıyor iken bir takım eksikliklerimizi de görmüş oluyoruz. Bu eksikliklerimizde ekonomik imkanlarımız ölçüsünde gidermeye çalışıyoruz, örneğin; Antrenman amaçlı yapılan sentetik çim sahaları ihtiyaçtan dolayı resmi müsabakaların yapıldığı sahalara çevirdik. Doğal olarak buralarda soyunma odaları yetersizliği ortaya çıktı. Akabinde İl Özel İdaresinden bu konuyla ilgili talepte bulunduk, ihalesi yapıldı yakın bir zamanda yapımına başlanacaktır.

   Akçakale’deki soyunma odalarımızın bakım onarımı tamamlandı. Viranşehir’deki yeni soyunma odaları yapılacak. Yine Gap Arena Recep Kutluay Sentetik Çim sahamıza seyirci Tribünü yapılacak.

  Yapılan bu çalışmaların tamamı il özel idare bütçesi üzerinden yapılmıştır. Kendilerine teşekkür ediyorum.

   Bir yerde çalışma var ise orada eksiklikler olur. Tesisleri kullandırırsanız eksiklikler çıkar meydana. Biz bugüne kadar tesislerimizin tamamen kullandırılması vizyonumuzu bundan sonraki süreçlerde de devam edeceğiz.

  Özellikle eksiklikler dile getirilirken Şanlıurfa’daki çok büyük bir spor tesisleşmesi olduğu gerçeğinin de göz önünde bulundurmak gerekir diye düşünüyorum. Şu an Mersin’den sonra en ciddi spor tesisleşmesinin olduğu il Şanlıurfa’dır. Tüm ilçelere yüzme havuzları ve sentetik çim sahalar yapıldı. Bazılarında süreç hala devam ediyor. Siverek’te Eyyüp Cenap Gülpınar Gençlik Merkezi faaliyette başladı. Viranşehir ‘de şu an yapımı devam eden bir Gençlik Merkezimiz var. Karaköprü ilçemizde Gençlik Merkezi yapımı devam ediyor. Suruç ilçesi ve Ahmet Yesevi bölgesinde bir Gençlik Merkezi ihalesi yaptık. İhale sonrası süreç devam ediyor. Halfeti’de bir Gençlik Merkezi yakın zamanda kullanıma açacağız, Hilvan’da Gençlik Merkezi yapılacak. Harran’da bir spor salonu yapacağız. Kısıtlı imkanlarla çok büyük işler başaran personelimi de bu noktada kutluyorum.

  Tüm bu çalışmalarımız sonucunda Yılın Bürokratı ödülüne layık görüldük. Bu ödül tüm Urfa’nın ödülüdür. Burada emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.

  İl Özel İdaresinin yapmış olduğu ŞURKAV  Projesi Türkiye’de sadece 6 yerde var. Gap vadisinde yapılan spor tesisleri eşsiz güzellikte bir spor tesisi. Gap Arena stadının içerisinde il müdürlüğü binamızın yapımına başlanıyor.

  Türkiye’nin hiçbir yerinde spora bu derece ciddi yatırımlar yapılmamıştır. Ben buradan hem Sayın Bakanımıza, Milletvekillerimize, Sayın Valimize ve İl Özel İdaresi Genel Sekreterine çok teşekkür ediyorum.” Dediler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER