GHSİM, Sodes Projeleriyle De Gençlerin Yanında

Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü gençlere yönelik yaptığı çalışmalarını SODES projeleriyle de sürdürüyor.  

GHSİM, Sodes Projeleriyle De Gençlerin Yanında

Kalkınma Bakanlığı Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün hazırlayıp sunduğu 5 proje kabul edildi.

Kabul edilen projelerle Şanlıurfa’da ki gençlerin sosyal aktivitelerde yer alması, ilçelerde sporun yaygınlaştırılması ve geniş kitlelere ulaştırılması, kırsal kesimindeki taşımalı okullarda kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlere katılabilme imkanından yoksun olan gençleri ildeki mevcut spor tesislerine getirerek bu tür faaliyetlere katılmalarına imkan sağlanması, engelli çocukların tespit edilmesi ve yeteneklerine göre belirlenecek spor dallarına yönlendirilmesi amaçlanıyor.

“GENÇLERİN UĞRAK NOKTASIYIZ”

Her alanda gençleri yalnız bırakmadıklarını ve çalışmalarıyla gençlerin uğrak noktası haline geldiklerini aktaran Şanlıurfa Gençlik hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hakan Keşküş, çalışmalarına birde SODES projelerini eklediklerini söyledi.

İl Müdürlüğü, İlçe Müdürlükleri ve Gençlik Merkezleriyle el ele vererek gençler için proje ürettiklerini vurgulayan İl Müdürü Keşküş, “ İl Müdürlüğümüz, İlçe Müdürlüklerimiz ve Gençlik Merkezlerimizle gençler için her alanda aktif olmak gençliğe katkı sağlamak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Son olarak üzerinde çalıştığımız projelerin onayını aldık. Projelerin hazırlanma noktasında emeği geçen herkesi tebrik ediyorum” dedi.

Gençlerin her alanda aktif rol alması için hazırlanan 5 proje şöyle;

•1) Proje Adı: Yarının Şampiyonları

Proje Konusu: Bozova İlçesinde, Sporun yaygınlaştırılması ve geniş kitlelere ulaştırılması için; Atletizm, Futbol, Badminton, Basketbol, Voleybol ve Kano branşlarında, alt yapıya yönelik 10–14 yaş gruplarındaki öğrenci-sporcularımızı sportif kurslara alarak, okullar arası ve kulüpler arası müsabakalara hazırlanmasını sağlamaktır.

•2) Proje Adı: Sen de Spor Yap

Proje Konusu: Projedeki amaç, Şanlıurfa ili Merkez İlçelerinde, kırsal kesimindeki taşımalı okullarda, Kültürel, Sanatsal ve Sportif faaliyetlere katılabilme imkanından yoksun olan gençleri ildeki mevcut spor tesislerine getirerek bu tür faaliyetlere katılmalarına imkan sağlamaktır.

•3) Proje Adı: Spor Engel Tanımaz

Proje Konusu: Engelli çocukların tespit edilmesinden sonra yeteneklerine göre belirlenecek spor dallarında 5 aylık kurs verilecektir. Bu kurslar hem spor alanlarında uzman hem de konu uzmanlarının belirlediği program ile yapılacaktır. Kurslara katılan çocukların katılacağı geziler düzenlenecektir.

•4) Proje Adı: Bağlarbaşı Gençlik Merkezi Fitness ve Spor Salonu

Proje Konusu: Bağlarbaşı Gençlik Merkezimizin yan tarafında var olan 500 metrekare 2 katlı kapalı alanın 1 katını fitnesssalonu haline dönüştürmek diğer katıda 6 branşta minder sporları yapılacak hale getirmek istiyoruz.

•5) Proje Adı: Güçlü Yarınlar İçin Gençlerle Elele

Proje Konusu: Bu proje ile ilçemizdeki toplam 16 orta öğretim öğrencilerine, 16 ilköğretim öğrencilerine ve örgün eğitim dışında kalan dezavantajlı durumda bulunan 12 ile 18 yaş aralığında gençlere sportif, sosyal ve kültürel beceriler kazandırılacağı altyapı imkanı oluşturulması hedeflenmektedir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER