Gençlik Dopinge Karşı

     Şanlıurfa Yenişehir Gençlik Merkezi son zamanlarda sporda artan doping olaylarına duyarsız kalmayarak “Gençlik Dopinge Karşı” sloganı ile yola çıkarak panel düzenliyor.   Son zamanlarda artan doping olaylarının genç sporcularda olumsuz bir etki bı

Gençlik Dopinge Karşı

     Şanlıurfa Yenişehir Gençlik Merkezi son zamanlarda sporda artan doping olaylarına duyarsız kalmayarak “Gençlik Dopinge Karşı” sloganı ile yola çıkarak panel düzenliyor.

  Son zamanlarda artan doping olaylarının genç sporcularda olumsuz bir etki bırakacağını düşünen Yenişehir Gençlik Merkezi, bu konu ile ilgili panel yapıyor. Dopingin insan sağlığına zararlarını ve spor ahlakına uygun olmadığını dile getirerek gençleri bu konuda bilinçlendirmek için yapılacak olan panele tanınmış kişiler katılacak. Harran Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu öğretim görevlilerinden Yrd. Doç. Dr. Recep CENGİZ ve öğretim görevlisi Resul HALAT ‘ in gençlere konu ile ilgili sunum yaparak konu ile ilgili bilgi verecekler. Ayrıca Şanlıurfa Spor da oynayan oyunculardan birkaç kişinin katılımı ile dopingle mücadelenin önemi anlatılacak.

  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ertuğrul YILDIZ yaptığı açıklamada “Doping son zamanlarda hem Dünya hem de Türkiye gündemini yoğun bir şekilde meşgul ediyor. Farklı branşlarda ünlü sporcuların isimlerinin doping ile gündeme gelmesi, hükümetlerin bu konu ile önlemler almaya yöneltmektedir. Bizlerde genç sporcularımızın doping ile ilgili eğitilmesi ve doping maddelerinin kendilerine verdiği zararların anlatarak bu hatayı yapmamaları için panel düzenliyoruz. Panele Şanlıurfa da tanınmış ve branşlarında kendilerini kanıtlamış katılımcılar getirerek gençlerin ilgisini çekmeyi düşünüyoruz. Güzide basınımız aracılığı ile 27 Kasım Çarşamba Günü saat 16.00 da bütün halkımızı davet ediyoruz.“ dedi.

 Yenişehir Gençlik Merkezi Müdürü Abdullah CANBEYLİ: “Yenişehir Gençlik Merkezi olarak alışılmışın dışında etkinlikler yapmak istedik. Bu Panel de onlardan biri. Amacımız Genç sporcuları bu tehlikeye karşı uyarmak ve bilgilendirmek.” Dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER