Futboldaki Başarısını Atletizme Taşıdı

Şanlıurfa’da bir çok futbolcu yetiştiren Selahattin Demir futboldaki başarısını Atletizme de taşıdı.  

Futboldaki Başarısını Atletizme Taşıdı

Herkesin futbolda elde ettiği başarılarla tanıdığı Şanlıurfa’dan çeşitli profesyonel takımların yarışmacı gruplarına önemli sayıda futbolcu kazandıran Selahattin Demir Atletizm dalında da çok kıza zaman içinde ortaya çıkardığı başarılı Atletlerle Atletizmde de başarısını ispat etmeye başladı.

Yetenekli Atletizmcileri Viranşehir İlçesinde bir araya getirip, Şanlıurfa’daki çocuklarla yarıştırıp fırsat eşitliği sunduktan sonra elit duruma gelmeleri için çaba sarf etmesi sonucunda 60 metre, 100 metre, 300 metre ve 1500 metrede Şanlıurfa birincisi çıkartıp ana ligde 3 sporcuyla yarışmalara katılacak.
Bugün Gaziantep ilinde yapılacak olan Atletizm ana lig müsabakalarında Şanlıurfa kafilesinin içinde de Viranşehirli başarılı sporcular bulunarak Şanlıurfa’mızı temsil edeceklerdir.

Ayrıca 2 aylık kısa bir zaman içinde yaptığı başarılı çalışmalar sonucunda Sefaspor’u salon sporlarına teşvik eden, Karaköprüspor’da çalıştığı dönemde kırsal bölgelerde yeteneğini keşfedip geliştirdikten sonra Şanlıurfaspor’un akademi ligine Muhammet Mustafa Dal ve Taha Demirkır’ı kazandırması ve Atletizm branşına da katkı sunup Şanlıurfa birincileri çıkarması Şanlıurfa Sporu için bir değer olduğunu yine ispatlamıştır.

Selahattin Demir’e başarılarının sırını sorduğumuzda şunları belirtti, “Temel felsefemiz en değerli varlıklarımız olan çocuklarımıza fırsat eşitliği sunarak onların önce iyi bir birey, iyi bir öğrenci ve en sonunda olursa iyi bir sporcu olmalarını sağlamak.

En önemlisi insanlarımızın spor yaparken bilerek yapmaya teşvik etmektir. Gerek futbol ve gerekse daha yolun başında olduğumuz Atletizm dalında emek verdikçe takdir bulmamız ne derece doğru yolda olduğumuzu görmek bizi son derece mutlu etmektedir.
Sporda her ne kadar gerek Beşiktaş’a, Gençlerbirliği’ne, Ankaragücü’ne, Mersin ve en önemlisi Şanlıurfaspor’a profesyonel futbolcu kazandırdıksa da sporda geçmiş yoktur hep gelecek vardır. Gelecekteki hedefim futbol ve Atletizmi bir arada yürütüp yetenekli sporcuları yeteneklerini geliştirip elit olmasalar da elitlerin içerisinde yer alıp elitlerle rekabet etmelerini sağlamaktır. Gün geçtikçe Türk Sporunu gören yaptığımız yerlerden beslemektir.” Dedi. 
 

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2017, 17:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER