Fenerbahçe maçı öncesi Amedspor'a şok

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, ideolojik propaganda gerekçesiyle Amed Sportif'e 1 maç seyircisiz oynama cezası verdi. Fenerbahçe maçı seyircisiz oynanacak.

Fenerbahçe maçı öncesi Amedspor'a şok
Türkiye Futbol Federasyonu, Ziraat Türkiye Kupası'nda karşılaştığı Başakşehirspor maçında 'ideolojik propaganda' yaptığı iddiasıyla Amedspor'a 1 maç seyircisiz oynama ve 25 bin lira para cezası verdi.

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yapılan açıklama şöyle:

SAHA OLAYLARI NEDENİYLE PARA CEZASI

"AMED SPORTİF FAALİYETLER Kulübünün, 28.01.2016 tarihinde oynanan MEDİPOL BAŞAKŞEHİR FK - AMED SPORTİF FAALİYETLER Ziraat Türkiye Kupası müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 5.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

ÇİRKİN VE KÖTÜ TEZAHÜRAT NEDENİYLE İHTAR

Aynı müsabakada AMED SPORTİF FAALİYETLER Kulübünün, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin kupa kategorisinde misafir kulüp olduğu müsabakada ilk kez gerçekleştirilmesinden dolayı İHTAR CEZASI ile cezalandırılmasına,

"İDEOLOJİK PROPAGANDA NEDENİYLE SEYİRCİSİZ OYNAMA CEZASI

Aynı müsabakada AMED SPORTİF FAALİYETLER kulübünün, taraftarlarınca ideolojik propaganda yapılması nedeniyle takdiren 1 RESMİ MÜSABAKAYI KENDİ SAHASINDA SEYİRCİSİZ OYNAMA ve 20.000 TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, karar verilmiştir."

Kaynak: Haberler.com
Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2016, 12:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER