Eski Urfaspor Oyuncusu Yiğit'ten Flaş Açıklama

1. Lig ekiplerinden Elazığspor yönetimsel hataların neden olduğu borçlar nedeniyle tarihinin en kötü dönemini yaşıyor. 

Eski Urfaspor Oyuncusu Yiğit'ten Flaş Açıklama

2010-2011 sezonunda Şanlıurfaspor forması giyen Elazığspor takım kaptanı Mehmet Yiğit, sezonun başlamasına az bir süre kala çok az sayıda futbolcu ile çalışmalarını sürdürdüklerini, ekonomik krizin yansımaları sonucu artık dayanacak güçlerinin kalmadığını söyledi. 

Antepli olmasına rağmen  kendisini bir Elazığlı gibi gördüğünü ve Elazığlı gibi düşünemeye gayret gösterdiğini söyleyen Mehmet Yiğit,
elde kalan 2 yabancı futbolcu Tatos ve Elmar’ın da takımdan ayrılmak üzere olduğunu bildirdi. 

Forma giydiği 4 sezon boyunca böyle bir süreci ilk defa yaşadığını ifade eden tecrübeli stoper, ilin ileri gelenlerinin yönetimsel anlamda yapılan çözüm gibi parasal konularda da çözüm noktası üreteceklerine inancının tam olduğunu söyledi. Yiğit,  ''İnanılır gibi değil. Kampta giyecek malzememiz bile yok. Büyüklerimiz sahip çıkmayacaksa, kulüp kapanacaksa burada durmamızın bir mantığı yok'' ifadelerini kullandı. 

45 milyon lira borcu bulunan Elazığspor'da yeni sezon bütçesi 15 milyon olarak belirlenmişti. Kulüp Başkanı Hacı Murat Yümlü, Transfer tahtasının açılması için 8,5 milyon liralık bir borcun ödenmesi gerektiğini dile getiriyor.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER