Edessa Bağlarbaşı’na diz çöktü

Karşılaşma Pazar günü Gap Arena 1 numaralı sentetik sahada saat 10.30’da başladı. Karşılaşmanın hakemliğini Yusuf Yaşar yaparken çizgi hakemliklerini ise İsa Doğanlar ve Şükrü Çavcı yaptı. Karşılaşmaya İbrahim Halil Aslan yönetiminde Bağlarbaşı takımı ş

Edessa Bağlarbaşı’na diz çöktü

Karşılaşma Pazar günü Gap Arena 1 numaralı sentetik sahada saat 10.30’da başladı. Karşılaşmanın hakemliğini Yusuf Yaşar yaparken çizgi hakemliklerini ise İsa Doğanlar ve Şükrü Çavcı yaptı.

Karşılaşmaya İbrahim Halil Aslan yönetiminde Bağlarbaşı takımı şu kadro ile çıktı;

Muhammet Bedih Karaçalı, İbrahim Halil Türkeri, Doğan Ağrak, Salih Kakaç, Hasan Yılmaz, Deniz Koşar, İbrahim Halil Gül, Hasan Basri Mest, Abdullah Sönmezsoy, İsa Nesil, Abdulbaki Şahin

Ahmet Kılıç sorumluluğunda Edessa 7 Yıldız karşılaşmaya şu kadro ile başladı;

Suat Demirdil, Uğur Şahin, Fethi Kılıç, Şeyhmus Deniz, Ahmet Demirtaş, Mehmet Albayrak, Musa Zıt, Musa Ateş, Emin Dumrul, Mustafa Aslan, Enes Çağlayan

Mücadelenin başlama vuruşunun gelmesiyle birlikte Bağlarbaşı takımı rakibi karşısında seri ve organize bir oyun ortaya koydu. Orta alan mücadelesi şeklinde geçen karşılaşmada Bağlarbaşı takımı rakibine karşı daha baskılı bir mücadele gösterdi.

Oyunu rakip sahaya yıkmayı başaran Bağlarbaşı ekibi oyun üstünlüğünü rakibine kabullendirdi. Rakip kaleyi abluka altına alan Bağlarbaşı takımı karşılaşmada bulduğu golle 1-0 öne geçmeyi başardı. Skorda dengeleri bozmayı başaran Bağlarbaşı takımı golden sonra ataklarını sürdürdü.

Kalesinde gördüğü golden sonra beraberlik için riskler alan Edessa 7 Yıldız, sahasında derin boşluklar vererek rakip kaleye bastırmaya başladı. Sahasında verdiği boşlukların hatasını kalesinde ikinci golü görmeye engel olamadı. Bağlarbaşı takımı skoru 2-0’a getirerek rahat bir nefes aldı.

Skor rehavetine kapılan Bağlarbaşı takımı, Edessa 7 Yıldız ataklarını sahasında kabullenmeye başladı. Üst üste ataklarla rakibini yıpratan Edessa 7 Yıldız bulduğu golle skor farkını 1’e indirdi. İlk yarının kalan dakikalarında gol olmayınca devreye 2-1 Bağlarbaşı üstünlüğüyle girildi.

İkinci yarının başlama düdüğüyle birlikte beraberlik için bastıran Edessa 7 Yıldız takımı daha kontrollü bir oyunla, mücadeleyi rakip yarı alana yıkmayı başardı. Bulduğu pozisyonları değerlendiremeyen takım skorda dengeleri sağlayamadı.

Bağlarbaşı takımının hatasından faydalanan Edessa 7 Yıldız takımı attığı golle skoru 2-2’ye getirdi. Mücadele son dakikalara kadar karşılıklı gol pozisyonlarıyla devam etti. Karşılaşmanın bitimine kısa bir süre kontra ataktan bulduğu golle skoru 3-2’ye getiren Bağlarbaşı 3 puanı 3 golle aldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER