Cevheri’den Flaş Urfaspor Açıklaması

Şanlıurfa eski Milletvekili Sabahattin Cevheri, Yerel TV kanalında canlı yayın konuğu olarak Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül'e Şanlıurfaspor'un kurtuluşu konusunda bir yol haritası hazırlamasını istedi.

Cevheri’den Flaş Urfaspor Açıklaması

Şanlıurfaspor Eski Kulüp başkanı ve 31 Mart yerel seçimlerinde Saadet Partisi Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı olan Eski Vekil Sabahattin Cevheri Şanlıurfaspor’un sorunlardan kurtuluşu konusunda dün akşam yerel TV kanalına konuk olarak açıklamalarda bulundu.

Urfaspor Eski Kulüp Başkanı Sabahattin Cevheri Canlı yayından şu açıklamalarda bulundu;

Büyükşehir Belediye Başkanımızın yanı sıra; Milletvekillerimiz, Belediye Başkanlarımız, STK'larımız, işadamlarımızda iş bitiyor. Önce kenetlenip yeni bir yol haritası hazırlanması lazım. Kimin ne kadar alacağı varsa tek tek görüşülür. Önce yönetici alacaklarının sıfırlanması için çaba harcanmalı. Yabancı oyuncuların alacaklarının sıfırlanması için bir ekip oluşturulabilir. Tüm bunlar halledildikten sonra kalıcı gelir için çaba harcanmalı.

Sonrasında yeni bir kadro için bir ekip kurularak Türkiye genelinde futbolcu taraması yapılır, 3-4 yıl sürekli bir arada oynayabilecek genç oyunculardan bir kadro oluşturabiliriz.

Urfaspor bu kentin dışarıdaki aynasıdır.

Bu kulübün iyi bir noktaya gelmesinden bu kentte yaşayan herkes kazançlı çıkar.

2010'da Fenerbahçe-Trabzonspor Ziraat Türkiye Kupası finali ilimizde oynanmıştı. O maç Urfamızın bir kazancı oldu. Trabzonlunun, dışarıdan gelen insanların önyargısı dağıldı.

Urfaspor'a, futbola böyle bakmak lazım. Turizm açısından bakmak lazım.

Bir irade ortaya konulur, birliktelik ortaya konulursa borçlar yönetilebilir bir düzeye getirilebilir.

Sayın Başkandan ricam yarın hemen bu işe al atsın.

Tekrar Urfaspor'da görev almak gibi bir niyetim yok ama parasal anlamda tabi ki destek olurum. Geçmişte Kulüp Başkanıyken, en büyük çabam Kulübe kalıcı gelirler bulabilmekti. Urfaspor kendi ayakları üzerinde dursun, kimseye muhtaç olmasın diye çok mücadele verdim. Bazı şeyler yaptık, destek olunsaydı örneğin 11 Nisan Stadı yerini Urfaspor'a büyük bir gelir olarak kazandırabilirdik, olmadı. ''açıklamalarında bulundu.

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2019, 06:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER