Çay Bahane, Muhabbet Şahane

Şanlıurfa’da Spor alanına damgasını vuranlar Muhabbet Çay Evinde bir araya gelerek hasret giderdiler

Çay Bahane, Muhabbet Şahane

Şanlıurfa’nın değerli ve kıymetli sanatkârlarından Burhan Akar’ın arşivinden aldığımız bu resimleri sizlerle paylaşmak istedik. Şanlıurfa’da spor denince ilk akla gelenler felekten bir gün çalarak, bir araya geldiler.

Urfaspor ve Amatör takımlarında yıllarca oynayan ve sporun duayenleri bir araya gelerek maziyi tekrar yaşayarak eski günleri bir film şeridi gibi gözler önüne serdiler.  

“Çay Bahane, Muhabbet Şahane”

Onların amaçları çay içmek değil, onların tek amaçları eski günlerde olduğu gibi bir araya gelerek sohbet etmektir. Muhabbet Çay Evinde spora büyük emek verenler bir masanın etrafında toplanarak güzel bir gün geçirdiler.

Masada toprehan (fesleğen) masada ince belli altın yaldızlı Muhabbet Çay evi yazılı çay bardağında mis gibi kaçak çay. Masanın etrafında Mehmet Kirli, Yaşar Tosun, Necdet Bayram, Mesut Sucu, Halil Yiğit Sermet Uyar, Burhan Akar ve diğer arkadaşlar. Muhabbete saatler yetmedi, sohbetin konusu futbol ve anılardı. Hele hele sonradan sohbete dahil olan Mehmet Balık abimizle Yaşar Tosun hocamızın atışması harikaydı. Halil Yiğit, Yaşar Tosun ve Necdet Bayram ile birlikte.

Her zaman eski arkadaşlarla bir araya gelerek yıllar önce yaşadığımız günleri tekrardan şimdi ki gibi yaşayarak amacımız sohbet etmek olduğunu anlatan Şanlıurfaspor eski teknik direktörü Yaşar Tosun, “Biz Spor emekçileri olarak yıllar önce Urfaspor ve Amatör Sporuna gerçekten büyük destek verdiler. Şimdi ise kabuğumuza çekilip, meydana çıkan gençleri izlemekteyiz. Biz bunları izlerken gerçekten eskisi gibi Tat alamıyoruz. Eskiden gerçek arkadaşlık vardı, dostluk vardı, insanlık vardı. Ama şimdi herkesin kafasında geçim derdi var. Şimdi ki futbola bakıldığında torpilin varsa oynarsın, torpilin yoksa Maradona ol yine oynayamaz ve istediğin yere gelemezsin.

Neden Urfa’da futbolcu yetişmediği açıkça ortada. Eski günlere bakıldığında yokluk işinde ayakkabısız futbol oynadığımız o zamanda futbolcu yetişiyorsa, şimdi neden yetişmesin. Başta dediğim gibi her şey torpil olmuştur. Yetkililer Şanlıurfa Spor’una hizmet edenleri unutmaması gerekir. Yine de biz her zaman sporun kalkınması için elimizden geleni yapacağız.” Dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER