Büyükşehirden Urfalı gençlere büyüklük

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından Amatör Spor kulüplerine yardım yapıldı.

Bugün GAP Arena kapalı spor salonunda gerçekleşen dağıtım törenine Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Amatör spor kulüplerinin futbolcu ve yöneticileri katıldı. 61 takıma destek amaçlı spor malzemeleri dağıtıldı.

Hedeflerinin Şanlıurfalı lisanslı futbolcu sayısını arttırmak olduğunu belirten Başkan Nihat Çiftçi; "Sporu bir yaşam felsefesi ve akademi olarak düşünüyoruz. Kentimizdeki lisanslı futbolcu sayısını artıracağız" dedi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Çiftçi konuşmalarını şu şekilde sürdürdü;

"Amatör Spor Kulüplerimiz ile birlikte gençlerimizin her zaman yanında olarak spora da desteklerimiz devam edecektir. Tesislerimizi spor okuluna, spor fabrikasına dönüştürmeye çalışıyoruz. Spor tesislerimizdeki bütün öğrencilerimizi yetenekleri ölçüsünde lisanslı birer sporcu haline getireceğiz. Sporcularımıza lisans verdiğimiz takdirde spor da bir yaşam felsefesi haline gelecektir. Büyükşehir Belediyesi olarak sporun ve sporcunun yanında olacağız."

Konuşmalarının ardından Başkan Çiftçi 61 amatör takıma dağıtılmak üzere takım yöneticilerine 1180 adet forma, şort, tozluk, tekmelik, krampon, 1220 adet eşofman, yağmurluk, 295 adet futbol maç topu, 61 adet malzeme çantasının yanı sıra farklı branşlarda spor yapmakta Karate, Basketbol, Güreş kulüplere de malzeme yardımında bulunuldu.

Spor malzemelerini alan sporcular ve kulüp temsilcileri de desteklerinden dolayı Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi'ye teşekkür ettiler.

 

 

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2015, 17:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER