Büyükşehir Belediyespor Kapatılıyor Mu?

Şanlıurfa’da kurulduğu günden beridir 12 Branşta Urfa spor ’una büyük katkı sağlayan Büyükşehir Belediyespor Spor Kulübünün kapatılıyor iddiaları gündeme bomba gibi düştü.

Büyükşehir Belediyespor Kapatılıyor Mu?

Dönemi Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba zamanında Şanlıurfaspor ile birlikte 2.ligde mücadele eden ve daha sonra kapatılan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyespor Kulübü uzun bir zaman sonra tekrardan açılmıştı. Ama Şanlıurfa’da son günlerde dolaşan söylentiler ve sosyal medyada yapılan bazı paylaşımlarda Büyükşehir Belediyespor Kulübünün tekrardan kapatılacağı iddia edildi. Kulübün futbol takımı geçtiğimiz 2017-2018 futbol sezonunda Süper Amatör’de şampiyon olup, 2018-2019 futbol sezonunda Şanlıurfa şehrini Bölgesel Amatör Liginde temsil edip şampiyonluğun en büyük adayları arasında yerini koruyor. Özellikle Şanlıurfaspor kulüp taraftarlarının büyük tepki gösterdiği kulübün Şanlıurfaspor’a rakip olarak kurulduğunu ve Şanlıurfaspor’a gelmesi gereken maddi desteğin Büyükşehir Belediyespor’a verilip Urfaspor’un önünün kesildiğini söyleyip kulübün kapatılmasından yana bir tavır takınıyorlar.

Şanlıurfaspor taraftarları kulübe karşılar

Kurulduğu günden beri her kulüp gibi Şanlıurfa sporuna büyük katkıları olan ve olmaya devam eden Büyükşehir Belediye spor kulübünün kapatılmasını en çok Urfaspor taraftarları istiyor. Şanlıurfa’da beklenen performansı ve istenilen yere gelemeyen Şanlıurfasporu tek şehrin takımı olarak bırakmak isteyen taraftarlar başka bir futbol kulübünün olmasını istemiyorlar. Bundan dolayı şehrin birçok gencini bünyesinde barındıran büyükşehir spor kulübünün kapatılıyor iddiası birçok vatandaşın tepkisi ile karşılaştı.

Kapatılması durumunda gençliğe büyük darbe vurulmuş olur

Şanlıurfa’da adeta bir fabrikayı andıran bünyesinde yaklaşık 3680 futbolcu barındıran Büyükşehir Belediyespor 12 branşta faaliyet göstermesine rağmen kapanması gençlere büyük zarar verecek. Tüm branşlarda Şanlıurfa sporuna aldığı başarılarla büyük katkı sağlayan Büyükşehir Belediyespor sporcuların adeta yuvası olmuş durumda.

Birçok alanda Şanlıurfa’yı temsil ediyor

Şehrin gençliğine hizmet eden 12 branştan bünyesinde 3680 sporcu barındıran 5 branşta Milli Takıma Sporcu veren, Balkan Şampiyonu, Türkiye Şampiyonu, Bölge Birinciliği gibi başarılarla Urfaspor’unu Türkiye’ye ve Avrupa’ya tanıtan Büyükşehir Belediyespor’un kapatılması halinde Urfa şehrine büyük bir darbe vurulmuş olacak. Türkiye’nin en genç nüfusuna sahip il olan Şanlıurfa’da böylesi bir kulübün bu kadar genci bünyesinde barındırması kulübün urfa gençliğine de ne kadar sahip çıktığını gösteriyor.

İşte faaliyet gösterdiği 12 branş

1-Futbol

2-Basketbol

3-Voleybol

4-Güreş

5-Judo

6-Tekwando

7-Karate

8-Tenis

9-Yüzme

10-Atletizim

11-Tekerlekli sandalye basketbol

12-Okçuluk

YORUM EKLE
YORUMLAR
Doğrucu davut
Doğrucu davut - 7 ay Önce

Bir kulüp bütün takımlarıyla birlikte başarılı. Sadece bireysel branşlar kalsın ne demek....Futbolla ilgilenenler dahamı az ter döküyor yoksa bunun altında başka şeylermi var... Bir takım kapatılacaksa başarısız olan kapanabilir. Farzedelim iki evladınız var biri çalışkan takdir alıyorbiri ite kaka okuyor size göre çalışan çocuğu okulan alıp sanatiye yollayın tembel çocuğuda üniversite kazansın diye dershane özel hoca ekders etüte yollamak ne kadar mantıksız ve saçmaysa şanlıurfa belediyesporu kapatın şanlıurfaspora yatırım yapın demekte bu kadar saçmadır.. Kapanırsa Oradaki sporcuların ahının altında kalırlar. Ayrımcılık yine karşımıza çıkıyor. Urfa sporu bu yüzden gelişmiyor

yusuf kuş
yusuf kuş - 7 ay Önce

belediyesporun en başarılı branşları minder sporlarıdır... Avrupa ve balkan şampiyonu sporcu çıkaran branşlar varken kapatmak yazık olur.. futbol maddi olarak belki belediyeye yük olabilir ama sonuçta bal liginde bence futbol takımını kapatmak mantıklı... gelecek nesil için bireysel sporlara dokunulmamalı

SIRADAKİ HABER