Bozovalı Minik Koşuda Türkiye 5’incisi Oldu

Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanlığınca Ankara’da yapılan ve 644 sporcunun katıldığı koşu yarışmasında küçük kızlar kategorisinde Şanlıurfa’yı temsil eden Berivan Çiçek Türkiye beşincisi oldu.

Bozovalı Minik Koşuda Türkiye 5’incisi Oldu

Ankara Hipodrom’daki Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılan 10 Kasım Atatürk’ü Anma Koşusu’na 525 atlet katıldı. Küçükler, yıldızlar ve gençler kategorilerinde yapılan yarışmalar öncesinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün anısına saygı duruşu ve anma merasimi gerçekleştirildi ve ardından müsabakalara geçildi. Yapılan mücadelelerin ardından küçük kızlarda Ceyda Melek Pınar, yıldız kızlarda Fatmanur Turhan, genç kadınlarda ise Balkan Kros şampiyonu Urkuş Işık birinciliği aldı. Küçük erkeklerde Musab Kundakçı ilk sırada yer alırken, yıldız erkeklerde Furkan Mutlu, genç erkeklerde ise Ömer Şen ipi göğüsledi.

Şanlıurfa’dan 5 atletin katıldığı koşuda Bozova Gençlik Spor Kulübünden Berivan Çiçek küçük kızlarda Türkiye beşincisi oldu. Bozova Gençlikspor Kulübü Antrenörü Siyami Türkmen, “Kulüp olarak 5 sporcu ile 10 Kasım Atatürk’ü anma koşusuna katıldık. Küçük Kızlarda Berivan Çiçek Türkiye beşincisi oldu. Küçük Berivan’ın bundan sonraki yarışmalarda hedefi daha büyük olacağına inanıyorum” dedi.

URFANATİK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER