Bilek Güreşinde Dünya 4.'sü olduk

Bulgaristan’ın Blagoevgrad şehrinde düzenlenen 38. Bilek Güreşi Dünya şampiyonasında Milli takımımız toplamda 34 madalya ile Türkiye’ye döndüler

Bilek Güreşinde Dünya 4.'sü olduk

Şanlıurfa’lı sporcularında bulunduğu Bilek Güreşi Milli takımı Dünya şampiyonasında rüzgâr gibi esti. Bulgaristan’ın Blagoevgrad şehrinde düzenlenen 38. Bilek Güreşi Dünya şampiyonasında Genç kızlarda dünya 2.'si olan Bilek Güreşi Milli takımı toplam; 6 Altın Madalya, 13 Gümüş Madalya ve 15 Bronz Madalya alarak büyük başarıya imza attı.
 
 Türkiye Vücut Geliştirme Fitness Ve Bilek Güreşi Federasyonu Genel Başkanı Niyazi Kurt, şampiyonadan daha fazla madalya beklediklerini söyledi. Kurt, “Bulgaristan’da düzenlenen Dünya şampiyonası Bilek güreşi müsabakalarından anlımızın akıyla çıktık. 
Genç kızlarda dünya 2.'si olduk. Toplam 34 madalya ve takım halinde Dünya 4.'lüğünü elde ettik. Kafilede 125 kişi ile tarihin en kalabalık takımı ile şampiyonaya damga vurduk diye düşünüyorum.
 
Böyle bir başarıda küçümsenecek bir durum yok. Dolayısıyla dünya 4.'lüğü iyi bir derece olarak görüyorum. Olimpiyatlardaki tabloya baktığımda bilek güreşi amatör bir branş olmasına rağmen her şampiyonada üzerine düşen görevi başarıyla tamamlamıştır.
 
Ayrıca şampiyona süresince Yalova Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Metin Kaplan ve Diyarbakır Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Remzi Dayan'a katılım ve katkılarından dolayı çok teşekkür ederim” dedi.
 
Sofyadan gelip milli takımı ziyaret eden Berk Arslanoğlu ve Gümüşhane Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İsrafil Arslan’a teşekkür ettiklerini de vurgulayan Başkanı Kurt, “Kafilede görev alan yönetici, antrenör ve tüm sporcu kardeşlerimi tebrik ediyorum, alınlarından öpüyorum.
 Bu başarıyı vatan savunmasında şehit düşen kardeşlerimize ithaf ediyoruz. Başımız sağolsun” diye konuştu.
 
Bulgaristan’ın Blagoevgrad şehrinde düzenlenen 38. Bilek Güreşi Dünya şampiyonasından sonra Urfanatik Gazetesini ziyaret eden Türkiye Vücut Geliştirme Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Sait Akdağ şu görüşlere yer verdi; “Bilek Güreşi Milli takımı olarak Bulgaristan’da düzenlenen 38. Bilek Güreşi müsabakalarında Dünya 4.'sü olarak dönerek büyük başarı elde ettik. Şampiyonada görev yapan ve emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ederim” dedi.
 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER