Beşiktaş'tan Flaş Mertcan Kararı

Şanlıurfaspor'un eski forvet oyuncusu Mertcan Çam'ın tuhaf biçimde Beşiktaş'a transfer olduğu spor medyasında oldukça konuşulmuştu. Bu transferde flaş bir gelişme yaşandı. 

Beşiktaş'tan Flaş Mertcan Kararı

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Avusturya’da basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Mertcan Çam'ın sözleşmeni feshettiklerini açıkladı.Fikret Orman açıklamasında, “Mertcan Çam ile yaptığımız anlaşmayı feshettik. Kendisi anlaşma şartlarına uymadı.” ifadelerine yer verdi. 

Beşiktaş’ın, Trabzonspor’da 4 yılda sadece 3 dakika forma giyen Mertcan Çam’ı transfer etmesi uzun süre gündem oldu.  Mertcan Çam Beşiktaş’a transferi konuşulduğu dönemde, “Bu konuda benim bilgim yok. Uyandım, ben de yeni duydum. Bu aşamada çok fazla bir bilgiye sahip değilim. Menajerim Metin Korkmaz her şeyi biliyor. Onun bilgisi vardır büyük ihtimalle.” açıklamasını yapmıştı.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman daha önce Mertcam Çam transferi ile ilgili yaptığı açıklamada ‘Bizim 6 ay evvelden imzaları attırdığımız transferler oluyor, Vida’da olduğu gibi. Biz kendi stratejimize göre çalışıyoruz. Günü geldiği zaman bütün transferin içeriklerini, kimleri aldık, niçin aldık o zaman açıklarız.’ demişti.

BEŞİKTAŞ FESİH BEDELİ ÖDEMEYİ KABUL ETMİŞTİ

23 yaşında olan Mertcan'ın Trabzonspor'la olan sözleşmesi normal şartlar altında bitmesine 15 ay  varken Beşiktaş, Mertcan'ı bu sezon sonunda transfer edebilmek için Trabzonspor'a şimdiden bir fesih bedeli ödemeyi yazılı olarak taahhüt ettiği iddia edilmişti. Beşiktaş’ın Mertcan Çam transferi ile ilgili sözleşmesi hakkında maddelerde gündeme gelmişti. İşte iddia edilen sözleşmedeki durumlar… Mertcan sakatlanırsa ya da formsuz bir görüntü ortaya koyarsa, Beşiktaş'ın vazgeçme hakkı yok. İmzalanan sözleşme çerçevesinde bu 885 bin dolar mutlaka ödenecek.  

1,5 SEZON OYNADIĞI URFASPOR'DAN OLAYLI ŞEKİLDE AYRILMIŞTI

Trabzonlu 23 yaşındaki oyuncu, 2016-2017 ve 2017-2018 sezonunun ilk yarısında Şanlıurfaspor forması giydi. Sarı yeşilli takımda bekleneni veremeyen Mertcan Çam, 2018 başlarında olaylı bir şekilde kentten ayrıldı. Kulüpte dövüldüğünü iddia etmesi, bunun basına yansıması ve Federasyona yaptığı şikayet sonrasında Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) sevk edilmiş, Şanlıurfaspor Kulüp Başkanı Emin Yetim ceza 3 yılı aştığından ömür boyu, Futbol Şube Sorumlusu Mehmet Giray Küçük 1 yıl hak mahrumiyeti cezası almış, yapılan itirazı Tahkim Kurulu tarafından reddedilmişti. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER