Belediye’nin malzemelerini istemiyor ve almıyoruz

Gençlere ve Amatör takımlarına maddi destekte bulunmayan Belediyelere ilk tepki Keçespor Hocası İbrahim Tekatlı’dan geldi

Belediye’nin malzemelerini istemiyor ve almıyoruz

Şanlıurfa dışında bütün Belediyeler amatör takımlarına maddi yardım yaptıkları “Sıra sende Şanlıurfa” haberimize Keçespor hocası İbrahim Tekatlı kulak vererek açıklamada bulundu.
         Amatör takımlarımıza ve gençlere sahip çıkmayan Belediye Başkanları istifa etmeli diyerek tepki gösteren Keçespor hocası İbrahim Tekatlı: “ Ülkenin geleceği olacak gençlerimize maddi destek sağlamak benim için risktir diyen Belediye Başkanları istifa etmelidir. Amatör spor kulüpleri iyi veya kötü her şekilde küçük çocuklarımıza gençlerimize ve yetişkinlerimize hizmet verir ve herkes bilir ki spor kültürü almış bir birey terör fetöcü ve madde bağımlısı olmaz, istisnalar kaideyi bozmaz la birlikte tabiki, 2016 -2017 futbol sezonu Şanlıurfa’da start aldı.
            Fakat yine her zamanki gibi kulüp yöneticilerimiz tek başına takımlarını sezona hazırladı her kulüp başkanı kendi ekonomisinden takımının formasını eşofmanını ayakkabısını temin etti. Allah kendilerinden razı olsun” dedi
 
         4 Belediye Başkanlarının sahip çıkmadığı gençlere her zaman olduğu gibi bizlere sahip çıkarak sezona hazırladıklarını sözlerine ekleyen Tekatlı: “Belediye Başkanlarının sahip çıkamadığı gençlere kulüp başkanları kendi ceplerinden harcayarak sahip çıktı. Süper amatör takımlarımıza forma ve  ayakkabılar alınmış sezona başlanmış bunları kulüpçülerimiz kendi ceplerinden karşıladılar. Şanlıurfa’da tüm bunlar yaşanırken Muğla ve Tekirdağ olmak üzere bir çok İllerin Belediye Başkanları kendi bütçesinden kulüplere maddi yardımda bulundu takdire şayandı bu davranış aynı zamanda diğer illerdeki Belediyeler içinde güzel bir emsaldi, bu emsalle beraber gözler Şanlıurfa Belediye Başkanlarına çevrildi.
 Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Başkanı Zübeyir Kılıç özellikle mahalli kulüpler adına Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi’ye malzeme yerine nakdi yardım talebinde bulundu. Fakat büyük bir pişkinlikle Nihat Çiftçi ve diğer Belediye Başkanları Ekinci ve Demirkol nakdi yardımın risk taşıdığını ve ben Belediye Başkanı olarak bu riski alamam dediği söyleniyor, hatta malzeme yardımı yapılması hususunda emir verdiği biliniyor.
           Muğlada’ki emsale ise orda yapılacak iş kalmamış onun için kulüplere nakdi yardım yapılmış diyecek kadarda pişkinlik gösterebiliyor. Siz Belediye Başkanları Nihat Çiftçi, Mehmet Ekinci ve Fevzi Demirkol gençlerin madde bağımlısı, terör örgütüne üye olmaması Fetöcü olmasın diye risk almıyorsanız, niçin alacaksınız acaba bunun riski ne olabilir ki  siz memleketinizde spor yapacak gençlere destek oluyorsunuz Fetöcü yada terör örgütü değil bu gençler ve şundan yüzde yüz emin olun biz çocuklarımızın formasında, eşofmanını da, topuna da almış ve pazar günüde sahaya çıkıyoruz zamanınız varsa gelin izleyin bakın ne kadar gençler barındırıyoruz, sahipleniyoruz kendi gücümüzle siz sanıyorsunuz ki kulüpler sizlerin verdiği işe yaramaz malzemelerle mi besleniyor bilakis biz çocuklarımıza o verdiğiniz malzemeleri vermeye bile utanıyoruz. Ama sizler bizlere o işe yaramaz malzemeleri vermekten utanmıyorsunuz. Bizler o malzemelere ihtiyacımız olduğundan sizden almıyoruz makamınıza olan saygımızdan almak zorunda kalıyoruz. Biz Keçespor ailesi olarak bundan böyle Belediye’nin vereceği malzemeleri almayacağımızı belirtiriz.
Geleceğin çocukları olan küçüklerimiz için nakdi yardım riskini göze alamayan Belediye Başkanlarına da ihtiyacımız yok. 15 Temmuz gecesinden belli ki ders almamışsınız. Sizler millete ve gençlere kaynak sağlamak için ordasınız. Tekrar hatırlatırız not Keçespor olarak Belediye’nin vereceği malzemeleri istemiyoruz” diye konuştu
 
Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2016, 10:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER