Balkan Şampiyonu Sezer, Şanlıurfa’da Birinci Oldu

Bisikleti Balkan Şampiyonu Karamanlı Fatma Sezer, Şanlıurfa’da katıldığı bisiklet yarışmasında 38 kilometrelik parkurda genç bayanlar kategorisinde birinci oldu.

Balkan Şampiyonu Sezer, Şanlıurfa’da Birinci Oldu

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından kentte ‘Yol Bisikleti’ yarışması düzenlendi. 2 kategoride yapılan yarışmaya Türkiye’nin birçok ilinden sporcu katıldı. 80 bisiklet tutkunun katıldığı yarışma Bamyasuyu Mahallesindeki start noktasında başladı. 38 ile 66 kilometrelik parkurda bisiklet tutkunları kıyasıya yarıştı. Güvenlik önlemlerinin alındığı parkurlarda yollar araç ve yaya trafiğine kapatıldı. Gençler kategorisinde 38 kilometrede bayanlarda Yol Bisikleti Balkan Şampiyonu Fatma Sezer, erkeklerde Kocaeli’nden yarışmaya katılan Halil İbrahim Doğan birinci oldu. 

66 kilometrelik Büyükler kategorisinde ise Abdülkadir Kelleci birinci oldu.
2016 yılında Edirne’de düzenlenen ‘Yol Bisikleti’ yarışmasında birçok ülkeden katılan sporcuları geride bırakarak Balkan Şampiyonu olan Kazım Karabekir Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencisi Fatma Sezer, 2017’deki yarışmalara hazırlandığını söyledi. Şanlıurfa’da düzenlenen yarışmada 38 kilometrelik parkurda yarıştığını ve güzel bir parkurda birinci gelmekten mutluluk duyduğunu ifade eden Sezer, “2016 yılında Balkan şampiyonu oldum. Buradaki yarışmaya Karaman’dan katılıyorum. Gerçekten çok güzel bir parkurda yarıştık. 38 kilometrelik parkurda birinci geldim ve 2017 yılında yapılacak olan yarışmalara hazırlanıyorum. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER