26 Temmuz 2013 Cuma 00:00
BAL Ligi Temsilcilerimiz Çalışmalarına Hız Verdi
banner23

Şanlıurfa’yı geçtiğimiz sezon BAL liginde temsil eden Siverek Belediyespsor ile Birecik Belediyespor takımları başarısız bir sezon geçirerek Siverek Belediyespor BAL liginden düştü. Yılardır BAL liginde mücadele eden ve aradığı başarıyı bir türlü yakalayamayan Siverek Belediyespor BAL liginden düşmesinden sonra onun yerine Karaköprü Belediyespor Şanlıurfa’yı temsil edecek.

Şanlıurfa Süper amatör kümede geçtiğimiz sezon ligin son maçında İl Özel İdarespsor’u 1-0 mağlup ederek BAL ligine çıkan Karaköprü Belediyespor tesisleşme ve alt yapıya büyük önem vererek yaptığı transferlerle 3. Lige göz kırpıyor.


ADANA

Geçtiğimiz sezon şehri temsil eden takımlardan Ceyhanspor 5. Grup'u 6., Pozantıspor 12., Adana Gençlerbirliği ise 15. son sırada tamamladı. Adana Gençlerbirliği'nin yerine Adana Süper Amatör Lig şampiyonu Kozan Belediyespor BAL'a yükseldi. Pozantıspor ise baraj maçında Adana SAL ikincisi Yenibeygücü'nü 3-2 yenip Ceyhanspor'la birlikte BAL'da kaldı.

ADIYAMAN

4. Grup'u 6. bitiren Adıyaman Belediyespor, Adıyaman 1. Amatör Lig şampiyonu Adıyaman İl Özel İdarespor'a baraj maçında 2-1 yenildi. Önümüzdeki sezon Adıyaman İl Özel İdarespor temsil edecek.


AKSARAY

5. Grup'u şampiyon tamamlayıp 3. Lig'e yükselen 68 Yeni Aksarayspor'un yerine Aksaray Sanayispor direkt BAL'a yükseldi.

AMASYA

3. Grup'u 6. bitiren Yeni Amasyaspor, baraj maçında Amasya 1. Amatör Lig şampiyonu Merzifonspor'a penaltılarla 4-1 yenildi ve Merzifonspor BAL'a yükseldi.

ARDAHAN

Şehrin tek temsilcisi Ardahanspor 1. Grup'u son sırada tamamlayarak Ardahan 1. Amatör Lig'e düştü; Kalespor doğrudan Bölgesel Amatör Lig'e yükseldi.

ARTVİN

Artvin'i temsil eden Arhavispor 1. Grup'ta 5. oldu ve baraj maçında Artvin 1 Amatör şampiyonu Artvin 7 Martspor'u 2-1 yenerek BAL'da kaldı.

AYDIN

Kentin üç temsilcisinden Didim Belediyespor 8. Grup'u 5. tamamlayarak BAL'da doğrudan kaldı. Aynı grubu 8. tamamlayan Çine Madranspor, baraj maçı oynamak zorunda kaldı ve Aydın SAL ikincisi İsabeyli Şırlanspor'u 4-0 yenerek ligde kaldı. Aynı grubu 9. tamamlayan Sökespor'un yerine Aydın SAL şampiyonu İncirliova Belediyespor doğrudan yükseldi.


BARTIN

6. Grup'ta 7. olan Bartınspor baraj maçında 1. Amatör Lig şampiyonu Kumluca Esnafspor'u 1-0'la geçerek BAL'da kaldı.

BATMAN

İlin temsilcisi Gercüş Bağlarspor 2. Grup'ta 6. oldu ve baraj maçında 1. Amatör Lig şampiyonu Teias Gençlik'i 2-1 yenerek BAL'da kaldı.

BAYBURT

1. Grup'u 3. sırada tamamlayan Bayburt Grup İl Özel İdarespor baraj maçında 1. Amatör Lig şampiyonu Bayburt Belediyespor'u 2-0 yendi ve önümüzdeki sezonda da BAL'da oynama hakkını kazandı.

BİLECİK

Geçtiğimiz sezon hiçbir Bilecik ekibi BAL'da mücadele etmediğinden 1. Amatör Lig şampiyonu Bozüyük Vitraspor doğrudan BAL'a yükseldi.

BİNGÖL

Şehrin tek temsilcisi Genç Muratspor 2. Grup'ta 13. olup küme düştüğünden 1. Amatör Lig Şampiyonu Çapakçurspor doğrudan BAL'a yükseldi.

BİTLİS

Bitlis 1. Amatör Lig şampiyonu Tatvanspor'un baraj maçına çıkmaması sonucu 2. Grup'ta 5. olan Tatvan Gençlerbirliği önümüzdeki sezonda da BAL'da oynama hakkını elde etti.

BOLU

6. Grup'u 6. bitiren Geredespor baraj maçında Bolu 1. Amatör Lig şampiyonu Mudurnuspor'a 1-0 yenilince önümüzdeki sezon BAL'da oynama biletini Mudurnuspor'a kaptırdı.


ÇANAKKALE

İlin iki temsilcisinden Bozcaadaspor 9. Grup'u 6. olarak tamamladı ve ligde kaldı. 9. olan Bigaspor ise baraj maçında SAL şampiyonu Yeni Çanspor'a 3-2 kaybederek Çanakkale Süper Amatör Lig'e düştü.

ÇANKIRI

Geçtiğimiz sezon BAL'da temsilcisi olmadığından Çankırı 1. Amatör Lig şampiyonu Çankırı Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu SK doğrudan BAL'a yükseldi.

ÇORUM

6. Grup'u 12. tamamlayan İskilip Belediyespor, Çorum 1. AL şampiyonu Çorum Çimentospor'u baraj maçında 3-0 yenerek ligde kaldı. Çorumspor da 3. Lig'den düştüğü için önümüzdeki sezon Çorum'u Çorumspor ve İskilip Belediyespor temsil edecek.

DENİZLİ

7. Grup'ta mücadele eden 3 Denizli ekibinden Kızılcabölükspor grubu şampiyon tamamlayarak 3. Lig'e yükseldi ve yerine Denizli SAL şampiyonu Denizli İl Özel İdarespor yükseldi. Sezon başında ligden çekilen ve maçlara çıkmayan Konakspor'un yerine de SAL'da 2. olan Akalanspor yükseldi. Grubunda 5. olan Sarayköyspor da önümüzdeki sezon BAL'da mücadele edecek.

DİYARBAKIR

Diyarbakır'ın kontenjanı 2 olmasına rağmen geçtiğimiz sezon Diyarbakır Kayapınar Belediyespor ve Erganispor'un 3. Lig'den düşmeleri sonucu 4 takımla temsil edildi. Hepsi de 2. Grup'ta yer alan dört Diyarbakır ekibi ilk 4 sırayı paylaştı. Şampiyon olan Yeni Diyarbakırspor 3. Lig'in yolunu tutarken ikinci olan Erganispor BAL'da kaldı, üçüncü olan Bismil Belediyespor'sa baraj maçında Diyarbakır SAL şampiyonu Diyarbakır Yolspor'a 1-0 kaybederek, dördüncü olan Dİyarbakır Kayapınar Belediyespor da doğrudan yerel amatöre düştü. Diyarbakırspor'un da BAL'a düştüğünü hesaba katarsak önümüzdeki sezon Diyarbakır'ı BAL'da Diyarbakırspor, Erganispor ve Diyarbakır Yolspor temsil edecek.

DÜZCE

Düzce Süper Amatör Lig'i şampiyon tamamlayan Düzcespor baraj maçında 10. Grup'u 5. tamamlayan Akçakocaspor'a penaltılarla 4-2 yenildi ve böylikle Akçakocaspor yeniden BAL'da oynama hakkını kazandı.

EDİRNE

Geçtiğimiz yıl kontenjanı 2 olmasına rağmen Sarayspor'un lige katılmaması yüzünden tek takımla temsil edilen Edirne'de 11. Grup'ta 5. olan Edirnespor Gençlik ve Edirne SAL şampiyonu Keşanspor önümüzdeki yıl Edirne'yi temsil edecek.

ELAZIĞ

İki takımı da 4. Grup'ta mücadele eden Elazığ'da 1. Amatör Lig şampiyonu Elazığ Yolspor grubu sonuncu tamamlayan Yurtbaşı Belediyespor'un yerine BAL'a yükseldi. Grupta 12. olan Elazığ İl Özel İdarespor da önümüzdeki sezon BAL'da oynayacak.

ERZİNCAN

1. Grup'ta 10. olan Erzincanspor baraj maçında 1. AL şampiyonu Tercan 17 Şubat Belediyespor'u 2-0'la geçip BAL'da kaldı.

ERZURUM

1. Grup'u 6. tamamlayan Yakutiyespor, baraj maçında Erzurum 1. AL şampiyonu Palandökenspor'u 1-0 yendi ve BAL'a kaldı.

ESKİŞEHİR

Eskişehir Sağlıkspor 10. Grup'ta 6. oldu ve BAL'da doğrudan kaldı. 12. bitiren Eskişehir Demirspor ise baraj maçında Eskişehir SAL şampiyonu Kırka Boraksspor'u 8-0 yenerek BAL vizesi aldı.

GAZİANTEP

4. Grup sekizincisi Şehitkamil Belediyespor baraj maçında SAL şampiyonu Sakıcı İnşaat Şenyurtspor'u 1-0 yenerek BAL'da kaldı. Grubu 4. bitiren Şahinbey Belediyespor zaten BAL'da kalmıştı.

GİRESUN

Bulancak Belediyespor 3. Grup'u 3. bitirerek doğrudan kalırken Öz Espiye Belediyespor 11. oldu ve baraj maçı oynamak zorunda kaldı. Giresun SAL şampiyonu Görelespor'u penaltılarla 6-5 geçen Öz Espiye Belediyespor önümüzdeki sezonda da BAL'da mücadele edecek.

GÜMÜŞHANE

Kelkit Hürriyetspor 1. Grup'u 11. tamamladı ve baraj maçında Gümüşhane 1. AL şampiyonu Gümüşhane Telekomspor'u 5-0 yenerek BAL'da kaldı.

HAKKARİ

2. Grup'u sonuncu bitirerek Hakkari 1. AL'e düşen Hakkari Zapspor'un yerine Hakkari 1. AL şampiyonu Yüksekova Belediyespor yükseldi.

HATAY

Payas Belediyespor 1975 4. Grup'ta şampiyon olup 3. Lig'e yükseldi; yerine Hatay SAL şampiyonu Reyhanlıspor BAL'a yükseldi. Aynı grupta 5. olan Erzin Belediyespor baraj maçında Hatay SAL ikincisi Karayılan Belediyespor'u penaltılarla 3-1 yenerek BAL'da kaldı.

IĞDIR

Iğdır Üniversitesi 1. Grup'ta 14. olarak küme düşünce Iğdır 1. Amatör Lig şampiyonu Iğdır Gençlerbirliği BAL'a yükseldi.

ISPARTA

Isparta İl Özel İdarespor 7. Grup'ta 13. oldu ve BAL'da kaldı. 14. olarak yerel amatöre düşen Isparta Gönenspor'un yerine Isparta 1. AL şampiyonu Ispartaspor yükseldi. Isparta Emrespor'un da 3. Lig'e düşmesi nedeniyle önümüzdeki sezon Isparta 3 takımla temsil edilecek.KAHRAMANMARAŞ

4. Grup'u 9. olarak tamamlayan Elbistan Belediyespor BAL'da kalırken grubu 11. bitiren ve Kahramaraş SAL şampiyonu Türkoğlu Belediyespor'a baraj maçında penaltılarla 3-1 kaybeden Beyoğluspor küme düştü.

KARABÜK

İlin temsilcisi Eskipazar Belediyespor 6. Grup'u sonuncu tamamlayarak BAL'a veda etti. Karabük 1. AL şampiyonu Safranboluspor doğrudan BAL'a yükseldi.

KARAMAN

5. Grup'u 5. olarak bitiren Karaman Belediyespor, yerel amatör şampiyonu Karaman Başakspor'un baraj maçına çıkmamasıyla önümüzdeki sezonda da BAL'da oynama hakkını elde etti.

KARS

Geçtiğimiz sezon Karsspor'un 3. Lig'den düşmesi nedeniyle kontenjanı 1 olmasına rağmen 2 takımla temsil edildi. 1. Grup'ta 12. olan Sarıkamış Esnafspor doğrudan Kars 1. Amatör Lig'e düşerken aynı grubu 9. olarak tamamlayan Karsspor, baraj maçında Kars 1. AL şampiyonu Kağızmanspor'u 5-0 yendi ve BAL'da kaldı.

KAYSERİ

Kayseri Yolspor 5. Grup'u 13. bitirerek BAL'da kaldı. Grubu 14. bitirerek yerel amatöre düşen Kocasinan Şimşekspor'un yerine Kayseri SAL şampiyonu Talasgücü Belediyespor BAL'a yükseldi.


KIRŞEHİR

Geçtiğimiz sezon BAL'da Kırşehir temsilcisi bulunmadığından 1. Amatör Lig şampiyonu Kırşehir Köy Hizmetlerispor doğrudan BAL'a yükseldi.

KİLİS

4. Grup'ta 7. olan Kilis Belediyespor 1. AL şampiyonu Elbeylispor'u baraj maçında 3-0 yenerek BAL'da kaldı.
KONYA

İlin 3 temsilcisi de 5. Grup'ta mücadele etti. İkinci tamamlayan Sarayönü Belediyespor doğrudan BAL'da kalırken beşinci olan Çatalhüyük Çumra Belediyespor baraj maçında Konya SAL ikinci Beyşehir Belediyespor'u 4-0 yenerek BAL vizesi aldı. Grubu 11. tamamlayan Selçuklu Belediyespor doğrudan Konya Süper Amatör Lig'e düşerken yerini SAL şampiyonu Karapınar Belediyespor'a bıraktı.

KÜTAHYA

İlin üç takımı da 10. Grup'ta yer aldı. Grubu 4. tamamlayan Kütahyaspor doğrudan BAL'da kalırken Kütahya Sera Şekerspor baraj maçında Kütahya SAL ikincisi Evliya Çelebi Devlet Hastanesi'ni 2-0 yenerek BAL'da kaldı. Grupta 11. olan Dumlupınar Üniversitesi ise yerini SAL şampiyonu Kütahya Özel İdare Köy Hizmetlerispor'a bıraktı.

MALATYA

44 Malatyaspor 4. Grup'u ikinci olarak tamamladı ve BAL'da kaldı. Aynı grupta 10. olan Malatya İl Özel İdarespor'sa baraj maçında Malatya 1. Amatör Lig şampiyonu Tecdespor'u 1-0 yenerek BAL'da kaldı.

MANİSA

İlin 3 temsilcisi de 8. Grup'ta yarıştı. Manisa Belediyespor 3. olarak BAL'da kaldı. Grupta 4. olan Salihli Belediyespor'sa baraj maçında Manisa SAL ikincisi Alaşehir Belediyespor'u uzatmalarda 4-1 yenerek BAL'da kaldı. Grupta 10. olan Manisa İl Özel İdarespor yerini Manisa SAL şampiyonu Somaspor'a bıraktı.

MARDİN

2. Grup dokuzuncusu Kızıltepe Barışspor baraj maçında Mardin 1. Amatör Lig şampiyonu Girmeli Belediyespor'a 1-0 yenilerek BAL'a veda etti. Mardinspor'un da 3. Lig'den BAL'a düşmesiyle Mardin, önümüzdeki sezon iki takımla temsil edilecek.

MERSİN

Üç Mersin ekibi de 5. Grup'ta mücadele etti. Toroslar Belediyespor grubu 4. bitirerek BAL'da kaldı. Sekizinci tamamlayan Mersin Büyükşehir Belediyesi Meskispor'sa baraj maçında Mersin SAL ikincisi Mezitli Belediyespor'u 2-1 yenip BAL'da kaldı. Dokuzuncu olarak doğrudan düşen Akdeniz Belediyespor'sa yerini SAL şampiyonu Anamur Belediyespor'a bıraktı.

MUĞLA

Bodrum Belediyesi Bodrumspor 7. Grup'ta ikinci oldu ve BAL'da kaldı. Aynı grupta dokuzuncu olan Muğlaspor'sa Muğla SAL şampiyonu Ortaca Belediyespor'u 1-0 yenerek BAL vizesi aldı.

MUŞ

2. Grup onuncusu Muş Ovasıspor baraj maçında Muş 1. AL şampiyonu Muş Muratspor'u 1-0 yendi ve BAL'da kaldı.

NEVŞEHİR

İlin tek temsilcisi Nevşehirspor Gençlik 5. Grup'ta 10. oldu ve baraj maçında Nevşehir 1. AL şampiyonu Kapadokya Göremespor'u 5-1 yenerek önümüzdeki sezonda da BAL'da oynama hakkını elde etti.

NİĞDE

5. Grup üçüncüsü Niğde Belediyespor baraj maçında Niğde 1. AL şampiyonu Bor Belediyespor'u 3-1'le geçip BAL'da kaldı.

ORDU

İki takımı da 3. Grup'ta yer aldı. Fatsa Belediyespor 4. bitirerek doğrudan BAL'da kaldı. Sezonu 9. tamamlayan Altaş Soyaspor baraj maçında Ordu 1. AL şampiyonu Ünye Belediyespor'u 3-0 yenerek BAL'da kaldı.

OSMANİYE

İlin tek temsilcisi Kadirlispor 4. Grup'ta 3. sırada yer aldı ve baraj maçında Osmanya 1. AL şampiyonu Osmaniye İl Özel İdare Sağlıkspor'a penaltılarla 4-2 yenilerek yerel amatöre düştü.

RİZE

İki temsilcisi de 1. Grup'ta oynadı. Çayelispor ikinci olarak BAL'da kalırken sezonu dördüncü tamamlayan Kalkanderespor baraj maçında Rize 1. AL şampiyonu Rize Telekomspor'u 1-0 yenip BAL vizesi aldı.

SAKARYA

İlin üç takımı da 10. Grup'ta mücadele etti. Adapazarıspor 4. olarak BAL'da kaldı. 7. olan AS Akyazıspor ise baraj maçında Sakarya SAL ikincisi Karasuspor'a 2-1 yenilerek BAL'a veda etti. Grubu 13. kapatarak BAL'a veda eden Kocaalispor da yerini Sakarya SAL şampiyonu Serdivanspor'a bıraktı.

SİİRT

2. Grup'u 8. bitiren Kurtalan Belediyespor Siirt 1. AL şampiyonu Siirt Kartalspor'u 2-0 yendi ve BAL'da kaldı.

SİNOP

3. Grup 13.'sü Ayancıkspor Sinop 1. AL şampiyonu Ayancık Belediyespor'u baraj maçında 1-0 yendi ve BAL'da kaldı.

SİVAS

3. Grup'taki iki temsicisinden Zara Belediyespor 2. olarak BAL'da kaldı, Sivas İl Özel İdarespor'sa grubu 13. tamamlayarak doğrudan Sivas SAL'a düştü, yerini SAL şampiyonu Yıldızeli Birlikspor'a bıraktı.

ŞANLIURFA

İlin iki temsilcisinden Birecik Belediyespor 4. Grup'u 13. tamamlayarak BAL'da kaldı. 14. olan Siverek Belediyespor yerini Şanlıurfa SAL şampiyonu Karaköprü Belediyespor'a bıraktı.

ŞIRNAK

2. Grup'ta 11. olan Cizre Basraspor baraj maçında Şırnak 1. AL şampiyonu Silopi Serhatspor'u 3-1 yenerek BAL'da kaldı.

TEKİRDAĞ

İki temsilcisi de 11. Grup'ta mücadele etti. Tekirdağspor 2. olarak BAL'da kaldı. 11. tamamlayan Çerkezköyspor'sa baraj maçında Tekirdağ SAL şampiyonu Çorlu Gençlerbirliği'ni 3-0 yendi ve BAL'da kaldı.

TOKAT

3. Grup'ta 12. olan Erbaa Güreş İhtisasspor baraj maçında Tokat 1. AL şampiyonu Tokat Özel İdarespor'u 2-1 yenip BAL'da kaldı.

TUNCELİ

2. Grup'ta 8. olan ilin tek temsilcisi Dersimspor baraj maçında Tunceli 1. AL şampiyonu Ovacık Ulaşspor'u 2-0 yenerek BAL'da kaldı.

UŞAK

8. Grup'ta oynayan iki temsilcisinden Uşak İl Özel İdarespor 13. olarak yerini Uşak 1. AL şampiyonu Turan İdman Yurdu'na bırakırken grubu 11. bitiren Uşak Belediyespor BAL'da kaldı.

VAN

2. Grup'ta 12. olan Van DSİspor baraj maçına çıkmayınca Van'ı temsil edecek takım Van 1. Amatör Lig şampiyonu Van Parisspor oldu.

YALOVA

9. Grup'ta yer alan iki takımdan Armutlu Belediyespor sekizinci olarak BAL'da kaldı. Altınova Belediyespor ise 11. olarak grubu tamamladı ve baraj maçında Yalova SAL şampiyonu Yalovaspor'a penaltılarla 4-2 yenilerek BAL'a veda etti.

YOZGAT

İlin tek temsilcisi olan Sorgun Belediyespor 6. Grup'u 10. olarak tamamladı ve Yozgat 1. AL şampiyonu Sarıkaya Belediyespor'u baraj maçında 1-0 yenerek BAL'da kaldı.

ZONGULDAK

Zonguldak Kömürspor 6. Grup'u ikinci bitirdi ve BAL'da kaldı. Aynı grubu dördüncü tamamlayan Kozluspor ise Zonguldak SAL şampiyonu Asmaspor'u uzatmalarda 3-2 yenerek BAL vizesi aldı. Kilimli Belediyespor'un da 3. Lig'den düşmesiyle Zonguldak BAL'da üç takımla temsil edilecek.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.