Aydın ‘’İdealim Türk Futboluna Yararlı Olmak’’

  Şanlıurfa Bölgesel amatör liginde oynayan Karaköprü Belediye spor’unun Sağ bek oyuncusu Yunus Aydın Urfanatik. Gazetesine  yaptığı Açıklamada Şunları Dile getirdi.

Aydın ‘’İdealim Türk Futboluna Yararlı Olmak’’

Yayın hayatına başladığı günden bu yana Şanlıurfa’da spor alanına çok kısa zamanda damgasını vurarak ve her zaman amatör takımların ve futbolcuların sesine kulak vererek sorunlarını gazete sütunlarına taşıyarak yetkililere ulaştıran Urfanatik Gazetesi, o günden bu güne kadar çizgisini değiştirmeyerek yoluna emin adımlarla yürüyerek değil koşarak devam ediyor.


 
Her hafta bir amatör takım futbolcusuyla röportaj yaparak gündeme damgasını vuran Urfanatik Gazetesi’nin bu haftaki röportajını Karaköprü Belediye sporun Sağ bek oyuncusu Yunus Aydın ile yaptı.
 Aydın Şu İfadeleri dile getirdi;
 
Yunus aydın 1990 samsun doğumlu 26 yaşındayım Samsun 19 mayıs üniversitesi Besyo  okuyorum idealim ilerde türk futbola yararlı olmak için çalışıyorum ve Karaköprü belediye sporda futbolcuyum futbol oynamaya çalışıyorum


 
‘’Takımda kimlerin olduğunu görünce için rahatlıyor’’
Yönetim teknik ekip futbolcu yaptığı işlerle şampiyonluğu sonuna kadar hak ediyoruz ve 21 maç olmuş 21 maçtan itibaren 15 galibiyetimiz var  takım arkadaşlarıma bakıyorum tek tek oynayan oynamayan kadroya giren girmeyen hep birbirinden değerli arkadaşlar futbolculuktan ziyade arkadaşlığın bastığı takımız biz zaten başarımızda bu sebepten dolayı geliyor ligin 2 yarısı  bu takıma geldim 
 
‘’Ne zamandan beri Futbol Oynuyorsunuz?
Ben 12 Yaşımdan beri futbol oynuyorum profesyonel anlamada 6 sene oynadım bu sene bal ligindeyim nerden başkam futbolun içinde 15 senedir bulunmaktayım
 
Karaköprü belediye spor a gelmendeki sebep ve buraya seni getiren kişi kimdir?
Buraya gelirken geçen sene takım arkadaşım  Ferhat uysal abi o yardımcı oldu şampiyonluğa bir takım kurduğumuzu söyledi ve benim burada başarılı olduğumu söyledi ve beni buraya o getirdi.


 
Şimdiye kadar hangi takımlarda oynadınız?
 Futbola Samsun Fener spor da başladım oradan Samsunspor a transfer olup profesyonel mukaveleye imza attım sırasıyla 3.lig de Lüleburgaz Silivri spor Elazığ Belediye spor Ankara Şeker spor da oynadım . Bazı olumsuz nedenlerden dolayı amatöre dönmek zorunda kaldım ve Çarşamba spor Konya Ereğli spor Ladik Belediye spor ve son olaraktan Karaköprü belediye spora geldim . 
İleriye Dönük Bir hedefiniz var mı?
 
İleriye dönük futbolu bir çark olarak düşünürsek yanı sen futbola ne verirsen futbolda sana bunu verir yani futbol seni dışarı atmaz yani bu oyunculuktan başlar kaleci antrenör olabilir  kaleci antrenör ten teknik tırektör olabilir yanı hayatımızı biz bu şekilde devam edicez neden diyeceksin biz şimdi çıksak sağda solda başka bi iş yapsak yapamayız bu sebepten dolayı işine saygı duyacaksın ki işinin de sana getirisi olsun dedi
 


 
 
Bu hafta oynayacağınız 62 Pertek maçı için düşünceleriniz nelerdir?
 Şimdi ligde son 3 haftaya girdik ve çok önemli 3 hafta bu bizim için Şampiyonluk yarışında bizde bulunuyoruz arabanda bulunuyor Malatya yeşil yurtta bulunuyor bu 3 maçı alıp rakibimizin tökezlemekten başka çaremiz yok şuan ki 3 maçı da almamız lazım diye düşünüyorum dedi.


 

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2017, 09:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER