ASKF’den Bir İlk

Şanlıurfa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ilk kez bir müsabaka öncesi yaptığı lisans kontrolüyle bir ilke imza attılar.

ASKF’den Bir İlk

Şanlıurfa Amatör kümede sahte futbolcu oynatma konusu için sezon öncesi düğmeye basan Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ilk kez bir maçta lisans ve kimlik kontrolü yaptı

U19 liginde şampiyonluk mücadelesi veren Karaköprüspor ile Karşıyakaspor 11 Nisan Stadyumu 1 nolu sahada karşı karşıya geldiler. Bu önemli müsabaka öncesi Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu yöneticilerinden Adnan Yükselir, İbrahim Demirkan ve Mehmeh Fazıl Loğan kimlik ve lisans kontrolü yaparak bir ilke imza attılar.

Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Sekreteri Adnan Yükselir, lisans ve kimlik konusunda bundan böyle Federasyonumuzun belirleyeceği maçlarda yaparak takımlarımıza yardımcı olmaya çalışacaklarını söyledi.

Yükselir, “Yıllardır kulüpler arasında oynatılan sahte futbolcu operasyonuna bu sezon biz Federasyon olarak savaş açtık. Sezon öncesi almış olduğumuz kararla undan böyle Federasyonumuzun belirleyeceği maçlarda kimlik ve lisans kontrolü yapacağız. İlkini U19 takımlarından Karaköprüspor ile Karşıyakaspor arasında oynanan şampiyonluk maçında uyguladık. Bu tür uygulamalar sezon sonuna kadar devam edecektir.” Dedi.

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2017, 16:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER