ASKF Urfa Futboluna Sahip Çıkmaya Devam Ediyor

Şanlıurfa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu maddi imkânsızlıklardan dolayı turnuvaya gidemeyen futbolculara destek çıkarak turnuvaya katılmasını sağladı.

ASKF Urfa Futboluna Sahip Çıkmaya Devam Ediyor

2018-2019 Futbol sezonunda Şanlıurfa’da U17 gençler kategorisinde ligi namağlup tamamlayan 11 Nisanspor ile Büyükşehir Belediyespor Şanlıurfa’yı Türkiye Futbol Şampiyonasında temsil edecek. Büyükşehir Belediyespor Elazığ’da 11 Nisanspor ise Diyarbakır’da yarın başlayacak olan U17 Futbol Türkiye Şampiyonasında Urfa’yı temsil edecekler. Turnuvaya katılmaya hazırlanan 11 Nisanspor U17 takımı maddi imkânsızlardan dolayı düzenlenecek turnuvaya katılamayınca devreye ASKF girdi.  Türkiye’nin dört bir yanından gelecek olan takımların katılacağı turnuvaya katılamamanın hüznü yaşanırken 11 Nisanspor’da devreye giren ASKF Yönetimi kulübün turnuva boyunca yapacağı maddi harcamayı karşılama kararı alarak takımın Diyarbakır’da Şanlıurfa’yı temsil etmesini sağladı. Bugün yola çıkan takım yarın ilk maçına çıkacak.

Şanlıurfa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Yönetimi tarafından maddi imkansızlıklardan dolayı Diyarbakır’a gidemeyen 11 Nisanspor U17 Gençlerine maddi destek vererek müsabakaya gönderdi.

‘Biz ASKF olarak gençlerimizin her zaman yanında olduk’

Konuyla ilgili açıklamada bulunan ASKF Başkanı Mehmet Aktaşoğlu, Bizler her zaman genç futbolcu kardeşlerimizin yanında olduk. Maddi ve manevi anlamda Urfa futboluna bir şeyler katmak için ben ve yönetim ekibimiz gecemizi gündüzümüze katarak çalışıyoruz. Gelecek sezonlarda daha iyi ortamda daha sağlıklı ve güvenli bir şekilde futbol sezonunu geçirmek adına yeni sahalar yapıyoruz. Ama bugün de Şanlıurfa’mızda 2018-2019 U17 Gençler futbol liginde namağlup şampiyon olan 11 Nisanspor’umuz maddi imkansızlıklardan dolayı bu turnuvaya katılamıyorlardı. Biz ASKF olarak buna göz yumamazdık ondan dolayı Şanlıurfa’mızın geleceği olan ve Urfa futboluna büyük hizmetleri olacak olan bu gençlerimize maddi anlamda sahip çıkarak onları Diyarbakır’da düzenlenecek U17 Türkiye Şampiyonasına gönderdik. İnşallah orada bizleri en iyi şekilde temsil edip şampiyon olup Şanlıurfa’mızı daha da gururlandırır.” Dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER