Amatör Liglerde Kontejan Krizi

2018-2019 futbol sezonu BAL ve amatör yerel lig takımlarında 1990 doğumlu ve daha büyük futbolcular, “Yaşı büyük futbolcu” statüsünde oynayabilecek. 18 kişilik müsabaka isim listesinde yaşı büyük en azla 5 futbolcu yazılabilecek.

Amatör Liglerde Kontejan Krizi

TFF’nin almış olduğu bu karar özellikle Bölgesel Amatör Lig takımlarında büyük tepkilere neden oldu. Kararın iptal olması için bir çok kulüp ve futbolcular TTF’ye dilekçeler ile başvuruda bulunarak TTF’yi dilekçe yağmuruna tutmaya başladı. 28 yaşından büyük futbolcuların büyük bir mağduriyet yaşadığı bu yeni statü hakkında görüşlerini dile getirerek tepki gösteren futbolcular, Süper ligde 11 yabancı serbest olurken, Amatör liglerde ekmeğini futboldan kazanan ve yaşı 28’den büyük çok sayıda yetenekli futbolcunun otomatikmen devre dışı kaldığını dike getirdiler. 

Şanlıurfaspor‘un eski forvet oyuncularından İbrahim Ülüm, statüye tepki gösteren isimler arasında yer alıyor. 

Ülüm, sosyal medyadan paylaştığı yorumda;  ’‘Türk futbolu katilleri 25 yaş üstü kardeşlerime ; futbolu Bırakın gidip başka bir meslek bulun diyor ! Halbuki üst liglerde her şey güllük gülistanlık, sözüm ona futbolu geliştiriyorlar! Yazık gerçekten kendini bilmez futboldan anlamayanlar futbolu yönetiyor ve bu devran böyle devam edecek.'' diye konuştu.


 

URFANATİK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER