Aktaşoğlu : "Ben Sözümün Arkasındayım"

Şanlıurfa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Sekreteri ve Başkan Adayı Mehmet Aktaşoğlu Cumartesi günü yapılacak olan kongreyi değerlendirerek, “Ben verdiğin her sözümün arkasındayım” dedi.

Şanlıurfa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Sekreteri ve Başkan Adayı Mehmet Aktaşoğlu Cumartesi günü yapılacak olan kongreyi değerlendirerek, “Ben verdiğin her sözümün arkasındayım” dedi.

Şanlıurfa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu 06.05.2017 Cumartesi günü yapılacak olan kongre öncesi şimdiye kadar 2 başkan adayı olduğu açıklandı. Yapılacak olan seçim öncesi Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu mevcut yönetim kongreye Aktaşoğlu başkanlığında gireceklerini aylar önce duyurmuştu.

Yapılacak olan kongre öncesi Şanlıurfa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Sekreteri ve Başkan adayı Mehmet Aktaşoğlu Urfanatik Gazetesine şu açıklamada bulundu, “Biz federasyona aday olurken federasyon başkanlığına bilgimizi enerjimizin daha fazla olduğunu hissederek aday olduk. Daha burada yapılacak önemli 2 tane işimiz var. Biri tesisleşme konusunda biride şu amatör evi ile alakalı olarak şimdi tesisleşme olarak zaten üç dört aydır bunun alt yapısını oluşturmaya çalışıyoruz.

ŞUTİM’deki sahanın yerine iki tane saha yapılacak ve bununda ihalelerini çıkması için askıya çıktı, bu süreçte artık bundan sonra geriye dönüş yok. İnşallah ocak ayında takım ve kulüplerimizin hizmetine girecek bir nebze rahatlayacak.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile yaptığımız temaslarda orman eteğindeki arazilerine saha yapılması için görüşmelerimiz olmuştu. Onunla ilgili olarak ta seçimde delegelerimiz tevekkül gösterip başkan olarak seçerlerse Sayın Müdürümüz Hakan Keşküş beyi yanımıza alarak Genel Müdürlüğe gidip orda ki bu işlemlerinin yapılması ile ilgili bir çalışmamızı hızlandıracağız. Ben ümit ediyorum ki önümüzdeki sezon 2017/2018 sezon ortalarında bu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünde 2 tane saha yaparak bizleri rahatlatacaktır.

 Çünkü Mehmet Baykan bey eski konfederasyon başkanımız onun bu tesisleşmede bize çok çok yardım edeceğini ümit ediyorum. Bu tesisleşmeyi de gerçekleştireceğiz bizim yağacağımız amatör evin altında 10 metre kare veya 8 metre kare kulüplerimizin malzemelerini koyması için malzemeler olarak tahsisi ile ilgili yer tahsisi yapıldığı taktirde amatör evinin altında bütün birinci katının amatör takımlarımızın malzeme odası olarak inşa edilecek.

Üstüne 300 400 kişilik konferans salonu üstüne de taban birlikleri ile amatör futbol federasyonu ofisin oluşacağı kat ilan edilecek buda biz bir belediye söylesek yap yapmazlar bunu da IMC usulü ile hatta bizim konfederasyonumuzun mali İşlerinden sorumlu ikinci başkan ile ben görüştüm dedi ki siz bunun temelini attıktan sonra biz konfederasyon olarak size destek çıkarız, işte bütün belediyelerimiz dolaşacağız ilçe belediyelerimizi her ne kadar yardım alırsak buraya harcayacağız büyükşehir belediyemiz, diğer ilçe belediye başkanlarımız vilayetten alacağımız yardımlarla amatör evini inşa edip ve içimizde ükte olan merhum başkanımız Bahattin Canbeyli ismini vererek bu federasyondaki misyonumu tamamlamak istiyorum. Onun için ben bütün delegelerimize say duyuya davet ediyorum. Kimin ne yapacağını, kimin ne yapmayacağını kendileri çok iyi biliyorlar. Ben onların bu tevekkülü bize göstereceğine inanıyorum. Ben diğer rakip kardeşime de başarılar dilerim” dedi.

AKTAŞOĞLU SÖZ VERDİ Mİ YAPAR!

Başkan olduğu taktirde her kulübe 5 Bin TL destek olacağı konusunda yaptığı açıklamada, “Evet onunla ilgili çalışmamız var. Biz verdiğimiz sözün arkasındayız 2015 yılında nasıl her kulübümüze 4 bin TL getirdiysek aynı spor toto teşkilatından söz almışız ve her bir kulübümüze 5 bin TL getirmeyi planlamışız bunda sözünü almışız, yoksa Aktaşoğlunun cebinden 350 bin TL gibi bir nakidin çıkması veya federasyonun bütçesine ödenecek diye bir şey konuşmadık bunu çeşitli mezralara çektiler bu beni üzmüştür.

Ataşoğlu verdiği sözün arkasındadır nasıl 4 bin TL 2015 yılında almadılar mı bu adamlar aynı şekilde 2017 yılı içerisinde sezon başlamadan önce inşallah bununda sözünü veriyorum kulüplerimizi rahatlatacak bu meblağı temin edeceğim.

Ambulans konusunda da çalışmalarımız bulunmaktadır. Girişimlerimiz sonucu önümüzdeki sezon 2 ambulans amatör takımlarımızın hizmetinde olacaktır” diye konuştu.  

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2017, 13:16
YORUM EKLE
YORUMLAR
MEHMET
MEHMET - 3 yıl Önce

Bende bir ŞANLIURFA SPOR sevdalısı olarak takımlarımızın Mehmet Bey ile daha hızlı ve daha fazla mesafe katedeceğini, Amatör Spor kulüplerimizi daha iyi yerlere taşıyacağını öngörüyorum ve kendilerine başarılar diliyorum....

Karakartal
Karakartal @MEHMET - 3 yıl Önce

Senin sevdalı olduğun kesinde neye sevdalısın onu bi araştır kardeşim aktaşoğlu yıllardır bu ekibin içinde ne yapmış ne vermiş Urfa futboluna

SIRADAKİ HABER